Sex během menstruace: Jak se k tomu postavit?

Sex a menstruace – to moc dohromady nejde, pojí se s tím spousta předsudků a dlouhou dobu se o tom vůbec nehovořilo. Ženy v době menstruace byly po dlouhé roky brány jako nečisté, pojila se k tomu spousta pověr, ženy se nesměly podívat do zrcadla, protože se zakalí a podobně. V období menstruace se hormony v těle „zblázní“ a nejedna žena už zažila, že se právě v době periody cítila sexuálně nabitější, než jindy.

Sex a menstruace?

To nejde dohromady, alespoň podle některých. Co se odborníků týče, není to vůbec žádný problém. Sex v tomto období není zdraví škodlivý, stačí jen dodržovat hygienická opatření a je po problému. To, že je to špatné nebo nečisté je často jen ve vaší hlavě. Je na vás, zda si užijete sex během svých dní. Co je dobré dodržovat? A kde může pomoci?

Je lepší, než jindy

Během periody jsou ženy citlivější a v mnoha ohledech jsou také vzrušenější, proto si mohou sex mnohem lépe užít a zažít nečekané a silné orgasmy. Hladina estrogenu v těle stoupá a to má vliv na lepší prokrvení pohlavních orgánů. Výzkumy poukázaly na to, že až třicet procent lidí provozuje sex během menstruace. Nebojte se toho a vyzkoušejte ho.

Mírní se křeče a PMS příznaky

Je všeobecně známo, že při orgasmu se uvolňují do těla endorfiny a to má pozitivní vliv na ženskou mysl a psychiku. Díky tomu se mírní křeče, neobjevují se tak velké bolesti při menstruaci.

Urychluje se menstruační cyklus

Ne každá žena má menstruační cyklus pravidelný, někdy trvá déle a je silnější, jindy je zase slabší a trvá jen chvíli. Sex během menstruace pomáhá zkracovat dobu periody. Je to zapříčiněno orgasmem.

Hygiena je důležitá

Myslet na hygienu je nutno v každém ohledu, ale při menstruaci je to důležitější. Samozřejmostí by měla být sprcha a to před sexem i po něm. Zvolíte-li teplou vodu, pak se tělo lépe uvolní. Během menstruace se zvyšuje riziko přenosu pohlavních nemocí, proto je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Sex během menstruace provozujte jen se stálým partnerem, kterému důvěřujete. Je dobré také použít kondom, který vás před těmito problémy ochrání.

Problém se skvrnami

Během menstruace vám může občas někde ukápnout skvrna, ale co při sexu? Skvrny na povlečení, přikrývce nebo dokonce na matraci nejsou nic příjemného. Někdo to řeší tak, že celé milování přesune rovnou do koupelny – on takový sex ve sprše nebo vaně má taky své kouzlo. Chcete-li rychle a dobře odstranit skvrny od krve, pak je ihned namočte před praním a vyperte. Nenechávejte skvrny zaschnout.

Pozor na těhotenství

Ochrana před nechtěným těhotenstvím je nutná i během menstruace. Sice je možnost těhotenství minimální, může se to stát a vy tak budete stát před nečekaným problémem. Sex během menstruace ještě asi ještě nějakou dobu bude téma, o kterém se hovořilo a hovoří. Záleží však na pocitech obou partnerů a na tom, zda jim je sex během menstruace příjemný nebo ne.

2 Komentáře

  1. Z me skusenosti vsechny partnerky z kteryma sem to zkousel rikali ze je to boli ….

    Takze to asi takova pohoda a neskodnost nebude.

  2. Já jsem to zkoušel s mnoha partnerkami a nebyl to nikdy žádný problém. Právě naopak. Byly vždy vzrušivější a měly silnější orgasmus. Dokonce jedna zažila se mnou při menstruaci svůj vůbec první orgasmus v životě. A byl sakra silný. Málem jsem ji musel křísit. P.S. For Spekoun. Když to deláš blbě, tak to holky prostě bolí. Zkus do toho nebušit jak hluchej do vrat, a raději se zaměř na to, co se ženám líbí, a zkus být jemnější. Ony se ti odmění tím, že to bude i pro tebe vrcholný zážitek.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno