Jak rozmrazit auto za méně než minutu? Víme, jak na to!

Znáte to, když vstanete, nastává každodenní štafeta, koupelna, kuchyně, skříň, umýt se, uvařit si čaj nebo kávu, obléknout se. Ženy se obvykle líčí, popřípadě ještě budí a oblékají děti. Máte v tom však už určitý grif, svůj rituál. Ráno je prostě vypočítáno na minutu přesně, nikdy nepřijdete pozdě. A najednou vás po ránu překvapí námraza na čelním skle vašeho auta. To je práce navíc, se kterou nepočítáte.

Když uhodí mrazy

Neznamená to jen, že se musíte daleko víc oblékat, nezapomínat na čepici, šálku, rukavice či hrubý svetr, ale také musíte myslet na své auto. V ostřikovačích vám koluje nemrznoucí směs, jakmile odemknete auto, ihned zapínáte topení, aby vám nebyla zima. Jezdíte pravidelně do práce autem? Pak vás ráno může nepříjemně překvapit ranní námraza na čelním skle. Odstraňování námrazy vám zabere někdy i několik minut a nejednou se tak stalo, že jste přijeli na poslední chvíli nebo dokonce o něco později. Když přituhne, automaticky vstáváte o patnáct minut dřív. Pro jistotu.

Koho by bavilo škrábání čelního skla? Asi nikoho. Ráno se modlíte, aby námraza nebyla, abyste škrábání zůstali ušetřeni. Počasí si však často dělá, co chce a nehledí na vaše potřeby a přání. Jde už o jakýsi ranní rituál, který v zimních měsících provádíte takřka pořád. Škrabka se stane během těchto měsíců vaším věrným parťákem, bez kterého nedáte ani ránu. Společnými silami se snažíte odstranit námrazu a jde to více či méně ztuha.

Babské rady, které ne vždy pomohou

  • Pokud máte málo času a nevadí vám, že každé ráno spotřebujete benzín dřív, než vůbec vyjedete, můžete nastartovat motor a nechat auto deset minut běžet. Námraza rychle roztaje a vy tak budete moci pohodlně odjet do práce.
  • Máte pocit, že večer venku přituhuje? Pak můžete večer předtím na přední sklo rozprostřít deku
  • Na sklo je možno použít také kýbl s horkou vodou, která však nesmí být moc horká, aby sklo neprasklo. Každodenní ranní škrábání čelního skla se vám tak vyhne.

Tak či tak, budete pro to muset něco udělat. Ráno si nařídit budík o několik minut dřív nebo večer nezapomenout vyběhnout ven či do garáže a o své auto se postarat.

Odstraňování námrazy vám zabere někdy i několik minut

Jak rozmrazit okno, když nestíháte?

Jste také ten typ, kterému se ráno, z vyhřáté postele nechce vstávat? Víte, že vás čeká spousta úkolů v práci, odpoledne nakoupit, uvařit, udělat s dětmi úkoly, případně trochu poklidit. Každá minuta navíc v posteli se hodí. Jenže, co když se stane něco nečekaného, jako například námraza na předním skle? Vyzkoušejte jednoduchý recept!

 Co budete potřebovat:

  • Vodu
  • Izopropylalkohol nebo líh

Jak postupovat:

Jde o velmi jednoduché a hlavně rychlé řešení, které vám pomůže vyřešit problém boje s ranní námrazou. Rychle a bez zbytečného škrábání! Čelní sklo rozmrazíte za méně než jednu minutu. Nic už vám nebude bránit ve včasném příjezdu do práce, školy nebo školky.

Smíchejte 1/3 dílu vody a 2/3 dílu izopropylalkoholu nebo líhu. Tento roztok smíchejte a přelijte do lahvičky, která disponuje rozprašovačem. Touto šikovnou pomůckou postříkejte námrazu na čelním skle a máte hotovo! Je to opravdu velmi jednoduché, led zmizí takřka okamžitě.

Tuto směs můžete používat také na klíčové škvírky, rukojeti, kliky, zámky a další zamrzlá místa. Tento postup vám sice pomůže rychle se zbavit námrazy, ale bohužel vás to nezbaví škrabky tak úplně. S tou možná budete muset škrábáním odstraňovat přebytečné kusy námrazy nebo ledu. To však půjde snadno a bez námahy.

Isopropylová směs vydrží

Tuto směs nemusíte každé ráno nově vytvářet, můžete si jí připravit do zásoby a nechat v autě, pro případ potřeby. Roztok vám v autě vydrží, nezmrazuje se ani ve chvíli, kdy teplota venku dosáhne -53 stupňů Celsia.

Pozor na lak auta

O svůj automobil je nutno se pravidelně starat, tedy jej umývat a také voskovat. A obzvláště je nutno se o něj pravidelně starat ve chvíli, kdy využíváte tento rozmrazovací roztok na čelní sklo automobilu. I když roztok neaplikujete přímo na lak, budete-li směs používat často, může, vlivem lihu nebo izopropylalkoholu, způsobovat narušení laku. A to může poškodit vaše auto.

Co dělat, když není líh po ruce?

Stalo se vám, že nečekaně v noci přituhlo? Drobné pavučinky na předním skle vidíte i z okna vaší kuchyně. Co teď dělat? Doma líh či izopropylalkohol nemůžete najít. Takže je jasné, že se vám škrábání okna bohužel nevyhne. Vyzkoušejte tyto dva typy!

  • Využít můžete také teplou (ne horkou!) vodu se solí nebo s nemrznoucí směsí a aplikovat na přední sklo
  • Víte, že je možno použít také obyčejný kuchyňský ocet? Stačí ho smíchat s vodou v poměru 3:1 s vodou a skrz rozprašovač aplikovat na přední sklo

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno