Rostliny mohou být nebezpečné. O těchto jste to možná nevěděli!

Pokojové a venkovní rostliny jsou ozdobou mnoha interiérů i exteriérů. Zkrášlí váš domov, zahradu i jeho okolí a hned vykouzlí přátelskou a rodinnou atmosféru. Navíc květiny vypadají snad vždy dobře, jde o příjemnou a krásně voňavou dekoraci. Ne všechny květiny však mohou být tak dobré a prospěšné pro vás a váš domov. Některé květiny dokonce mohou být nebezpečné. Jaké rostliny mohou být nebezpečné? A o kterých jste to možná ani nevěděli?

Tulipány

Tulipány jsou pro mnohé lidi symbolem jara, a jakmile se objevují na stáncích, donesete si domů, ve váze, trochu té jarní nálady. U některých lidí však mohou způsobovat kožní vyrážky. Nebezpečné jsou také pro zvířecí mazlíčky. Pokud je neuhlídáte a váš mazlíček tulipány sní, pak hlídejte příznaky jako zvracení, průjem nebo přecitlivělost. Všimnete-li si toho, pak svého mazlíčka doveďte k veterináři.

Tisové keře

Tyto vždy zelené keře jsou častými obyvateli zahrad a skvělými pomocníky pro výsadbu živých plotů. Mohou však být smrtící a to nejen pro lidi, ale také pro zvířata. Bobule tisu po požití mohou způsobovat arytmii nebo srdeční zástavu.

Narcisy

Krásné a slunné narcisy vypadají velmi krásně na každé zahradě i v každé váze. Mohou být nebezpečné a to jak pro lidi, tak i pro domácí mazlíčky. Podle FDA může požití narcisů způsobovat zvracení, křeče v břiše, třesavku nebo také někdy průjem. Narcisy jsou velmi toxické pro kočky a psy, u nich se to projevuje zvracením, průjmem, sliněním a po požití velkého množství dokonce křeče či srdeční arytmii.

Oleandr

Bílý oleandr je krásný keř, který oživí nejednu zahradu. Pro lidi a domácí zvířata může být v některých případech až smrtelný. Oleandry jsou velmi toxické pro kočky a psy, mohou způsobovat, bolesti břicha, průjmy či například nepříjemnou koliku.

Sněženky

Sněženky vidí lidé rádi, je to znamení, že se otepluje. Ne nadarmo se sněženky řadí mezi první jarní květiny. Pro lidi i zvířata však mohou být jedovaté. Stane-li se, že sněženky požijete vy nebo zvířata, může se objevovat nevolnost, průjem či nepříjemné zvracení.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno