Recyklujte staré oblečení – vyzkoušejte pár našich tipů!

Vyřazujete staré oblečení, které už nebudete nosit, ale nechce se vám ho úplně vyhazovat? Můžete ho ještě dále využít! Máte také svůj oblíbený kousek oblečení, který pravidelně, často a rádi nosíte? Při každoročním úklidu skříně si říkáte, že daný kousek nebo kousky mají už to nejlepší za sebou. Obléknout si je už zřejmě neobléknete, ale vyhodit je? To se vám úplně nechce. Jenže, co s tím? Nemusíte jej vyhodit do koše, ale vyrobit si z něj ještě vkusné věci, které využijete v různých sférách. Můžete vyrobit například teplou čepici, šálu nebo povlaky na polštáře.

Čepice ze starého svetru

Máte svůj oblíbený svetr, kterého se nechcete vzdát? Vyrobte si teplou čepici! Z rukávů se vyrábí nejlépe, jednoduše sešijte rukáv k sobě. Ze stejné barvy můžete vyrobit také bambuli, kterou na čepici přišijte.

Stínidlo na lampu

U svetrů ještě chvíli zůstaneme. Máte doma lampu, jejíž stínidlo je obyčejné, například čistě bílé? Vezměte zbytky svetru a vytvořte originální stínidlo, které skvěle zapadne do podzimního a zimního dekoru vaší domácnosti.

Levandulové polštářky

Máte doma kusy látky (z triček, mikin, starých povlaků na polštář a podobně) a nevíte, co s nimi? Vytvořte originální levandulové polštářky. Z kousků látek ušijte čtverce či jiné tvary a naplňte sušenou levandulí. Ozdobte a máte originální drobné dárečky pro své okolí.

Flanelová šála

Máte doma vy nebo partner staré flanelové košile, které už nosit nebudete? Vyrobte si z nich krásné a hlavně teplé šály nebo i šátky!

Plátěná taška

Máte doma staré tričko, mikinu a nevíte, co si s tím počít? Vyrobte si plátěnou tašku, ve které můžete nosit věci na cvičení nebo dokonce i menší nákupy (podle toho, jak je materiál pevný).

Látkové ubrousky

Ze zbytků oblečení můžete vyrobit také jednoduché látkové ubrousky. Čím pestřejší a barevnější motiv, tím lepší, protože váš stůl bude zářit všemi barvami.

Jednoduché čelenky do vlasů

Čelenky se skvěle hodí pro všechny sportovce, především tedy sportovkyně, kterým překáží při běhu nebo cvičení vlasy.

Povlak na polštář

Máte na tričku oblíbený motiv, kterého se nechcete vzdát? Pak z něj vytvořte povlak na polštář!

Látkové taštička

Ze zbytků látek můžete vyrobit jednoduchou látkovou taštičku. Můžete do ní ukládat peníze, mobil, občanku nebo třeba make-up.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno