Proč vlastně čistit štětce na make-up?

Pravidelnou údržbou štětců na make-up prodloužíte životnost štětců a odstraníte bakterie, které by vám mohly škodit. Během každého líčení na nich ulpívá spousta líčidel, pot, maz, ale také prach. Všichni přední vizážisti se shodují, že štětce na make-up je nutno pravidelně čistit a všechny nečistoty z něj odstranit. Jedině tak budou štětce vždy a správně připraveny k líčení. Nečistoty a bakterie totiž mohou být příčinou kožních problémů, pupínků nebo akné.

Proč vlastně čistit štětce?

Když štětce používáte každý den při líčení, ulpívá na nich kožní maz, zbytky pokožky, líčidla a bakterie. Tyto nečistoty ničí nejen štětce, ale také pleť. Správnou a pravidelnou údržbou prodlužujete životnost štětců, líčení tak bude vypadat mnohem lépe, bude to snadnější. Navíc po pleti nebudete roznášet bakterie, které mohou mít vliv na spoustu dalších onemocnění a problémů.

Štětce můžete čistit klasickým šamponem nebo speciálním přípravkem, který je určen přímo k čištění štětců na make-up. Vizážisti doporučují chovat se ke štětcům tak, jako ke svým vlasům. Netřete je zbytečně moc, nepoužívejte sílu. K čištění přistupujte minimálně jednou za měsíc. Používáte-li mastnější přípravky, pak čištění opakujte co dva týdny.

Co budete potřebovat:

  • Menší misku
  • Ubrousky
  • Jemný šampon na vlasy
  • Desinfekční prostředek, který je určen pro čištění štětců

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív přistupte k desinfekci. Pořídíte-li desinfekci ve spreji, pak jen rovnoměrně aplikujte přímo na štětec. Jde-li o činidlo rozpustné ve vodě, vezměte misku, vodu a ve směsi štětec krátce promáchejte. Takovýto štětec položte na ubrousek a nechejte asi pět minut působit. Poté chloupky ze štětce namočte do teplé vody a důkladně promyjte.

Je-li váš štětec z přírodních štětin (ten je nejlepší) pak jej vyperte v jemném šamponu na vlasy. Pod tekoucí vodou pořádně vypláchněte a vymačkejte všechnu přebytečnou vodu. Uhlaďte do původního tvaru, položte na ubrousky a nechejte na stole uschnout přes noc. Pozor, štětec musí opravdu pořádně vyschnout, jinak v něm budou ulpívat zbytky make-upu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno