Proč vás svědí uši? Může za tím být infekce nebo alergie na jídlo

Svědí vás uši a musíte si je neustále škrábat? Nevíte ani pořádně proč, co za tím stojí? Může to být spousta věcí! Svědění je obvykle velmi nepříjemné, musíte se neustále škrábat a to vás obtěžuje. Často vás mohou svědět také uši. Neustále se musíte škrábat a drbat a vypadáte přinejmenším na veřejnosti zvláštně. Jaké mohou být příčiny svědění uší?

Ušní maz

Ušní maz je způsob, jak lidské tělo čistí mrtvé kožní buňky a špínu z uší. Příliš mnoho ušního mazu může způsobovat svědění. Chcete sáhnout po tyčince do uší a vyčistit je? Existují názory, že ušní maz jen posouváte hlouběji do uší. Vyzkoušejte kapky do uší, které pomáhají odstranit maz.

Infekce

Svědění uší může být známkou infekce uší. Bakterie a viry obvykle přispívají k nachlazení, chřipce nebo alergiím. Někdy vás může svědit ucho, když vám po plavání zůstane voda v uchu. Příliš mnoho vlhkosti odvádí přirozenou vrstvu ochrany ušních kanálků před viry a bakteriemi. Infekce je nutno léčit.

Kožní alergie

Kůže uvnitř ucha vás může svědit také kvůli alergické reakci. Nejčastějším viníkem těchto alergií bývá sprchový gel, šampon na vlasy nebo lak na vlasy. Také to mohou být šperky, které obsahují nikl či předměty, které do uší vkládáte. Zjistěte, na co jste alergičtí a této látce se vyhněte. Do té doby u lékaře dostanete krém, který potlačí svědění.

Ekzém

Objevují-li se u vás tyto kožní problémy? Pak mohou být vaše uši náchylnější ke svědění. Obvykle se s těmito problémy vypořádáte rychle s pomocí ušních kapek.

Čištění uší

Vatové tyčinky do uší mohou poškrábat ušní kanálky a tím pádem dochází ke svědění. Vyhněte se proto takovémuto čištění, raději použijte kapky do uší.

Alergie na jídlo

Máte sennou rýmu nebo alergii na pyl? Pak se může stát, že vás mohou svědit vaše uši, když budete jíst určitý druh ovoce, zeleniny nebo ořechy. Ve většině případů alergie na jídlo nepotřebuje žádný větší zásah, jednoduše přestanete jíst dané potraviny. U lidí s extrémními alergiemi na potraviny budou potřebovat zásah lékaře.

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno