Proč jsou zelené oči sexy? Jaké celebrity se pyšní zelenýma očima?

Zelené oči u lidí jsou velmi krásné a sexy. Zelená barva není v populaci příliš častá. Nejčastější je pravděpodobně hnědá. Co taková modrá? Nebo například šedá? Ano, jsou také možná méně časté, ale zelené oči jsou pravděpodobně nejvíc sexy. Minimálně to vyplívá z amerického výzkumu, který se ptal šestašedesáti tisíc lidí. Přes dvacet procent dotázaných řeklo, že nejvíc sexy jsou zelené oči.

Vzácná barva očí

Podle nejrůznějších výzkumů lze říci, že asi dvě procenta světové populace se pyšní zeleně zbarvenýma očima. Liší se podle geografického regionu a také země. Lidi se zelenou barvou očí najdete v největším počtu v severní a střední Evropě. Například v Edinburghu ve Skotsku se odhaduje, že až devětadvacet procent obyvatel má zelené oči. Na Islandu zase průzkum ukázal, že devětaosmdesát procent žen a sedmaosmdesát procent mužů má modré nebo zelené oči.

Při určování barvy očí hraje roli genetika. I když mnoho vědců pracuje s hypotézou, že dítě bude mít pravděpodobně barv uočí po svých rodičích, nikdy to nelze určit se stoprocentní jistotou. Kromě dědičnosti se na barvě oč ípodílí také mnoho různých genů a různé interakce. Ne každý je však se svou barvou očí spokojen, přibližně devětadvacet procent Čechů z průzkumů řeklo, že by velmi rádo změnilo barvu svých očí. Někteří dokonce sáhnou po kontaktních čočkách, které v tomto ohledu pomohou.

Jaké celebrity mají zelené oči?

Také mezi herečkami, herci, zpěváky, zpěvačkami a dalšími slavnými osobnostmi jsou lidé, kteří mají zelené oči. Možná i díky nim jsou právě zelené oči tolik sexy. Kdo má v showbyznysu zelené oči?

Ženy se zelenýma očima

Adele, Polly Parsons, Jessica Lowndes, Kaley Cuoco, Jennifer Connelly, Amanda Seyfried, Rachel Weisz, Katie Holmes, Kate Hudson, Scarlett Johansson, Leona Lewis, Lindsay Lohan, Kate Middleton, Rihanna, Kristen Stewart nebo Emma Stone.

Muži se zelenýma očima

Adrien Brody, Terrence Howard, John Krasinski, Clive Owen, Joaquin Phoenix, Paul Rudd, Channing Tatum nebo třeba Bruce Willis.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno