Proč jsou někteří muži atraktivnější? Svaly s mírou, klíč je jinde

Portrait of a handsome man workout with barbell in gym

Hledáte nějaké to nezávazné randění nebo partnera na celý život? Ať už je to jakkoliv, procházíte procesem seznamování, zjišťování informací o protějšku a podobně. A znáte ten pocit, když vám nějaký muž přijde atraktivní a ten druhý naopak vůbec ne? Co za tím stojí? Je to opravdu jen o vkusu? Psychologický výzkum o parametrech, které ženy považují za nejatraktivnější u mužů, by mohl vyprávět. Pojďte se i vy nyní podívat, cože to vlastně je!

Univerzální flirtovací signály

Ať už to bylo v kmeni Amazonů nebo v dnešní době, někde v kavárně, flirtovací signály žen bývají často podobné. Nejprve se žena na svůj objekt usměje a široce otevírá oči. Při tomto gestu se jemně pozvedne obočí. Poté sklopí oči, nakloní hlavu jemně dolů a do strany a dívá se jiným směrem. Často má tendence si na tvář sahat rukama, pohrávat si s vlasy či se nervózně chichotat.

Stejná míra atraktivity

Muži a ženy jsou přitahováni k lidem, kteří jsou stejně atraktivní jako oni. Studie z Kalifornské univerzity to potvrzuje. Oslovili muže a ženy v online seznamce a většina byla ochotná oslovit jedince vysoce atraktivní. Budete-li oslovovat lidi stejně či podobně atraktivní vyhnete se dvěma pochybám. Ta první je, že někdo atraktivnější s vámi nebude ztrácet čas, má někoho lepšího. Jsou-li lidé méně atraktivní než vy, může se dostavit pocit, že máte na někoho „lepšího“.

Finance jsou atraktivní

Sociolog z univerzity v Severní Karolíně zjistil, že vzhled a bohatství mnohdy nejdou dohromady. Ženy vypadající atraktivně se obvykle usadí s méně atraktivními, ale movitějšími pány. Nemusí to být jen vypočítavost nebo nějaké to zlatokopectví, jak se dnes běžně objevuje. Zkrátka ženy chtějí vedle sebe muže, který je může zajistit, se kterým budou mít dobrý a spokojený život.

George Clooney efekt

Psychologové tomu říkají George Clooney efekt. Podle studie z roku 2010 ženy často preferují starší muže. Ženy přitahuje silný, rozhodný, moudrý a zajištěný muž. Ten, který o životě něco ví, má něco za sebou a přesně ví, čeho chce dosáhnout. To mnohdy mladší muži nevědí.

Svaly? S mírou!

Na Kalifornské univerzitě probíhal výzkum, kde se ženy dívaly na fotografie mužů bez trička a určovaly, kteří z nich jsou vhodní na krátkodobou známost a kteří na tu dlouhodobou. A výsledek? Muži s velkými svaly, byli ženami vyhodnoceni jako kandidáti na krátkodobou známost.

Smích je klíčem k úspěchu

Více studií naznačuje, že ženy přitahují muži, kteří je umí rozesmát. Úsměv a vtip u žen vede. Jedna malá studie to jen potvrzuje, ve skupince mužů jeden pronesl vtip a následně požádal vedle sedící ženu o telefonní číslo. Totéž udělal přísedící ve skupince, který tolik zábavný nebyl. Tato situace se opakovala několikrát. A výsledek? Od žen by získali telefonní číslo muži, kteří pronášeli vtip.

Muž musí vonět

Samozřejmě ne přehnaně, ale jemně, nevtíravě. Muž, který dobře voní je sebevědomější a cítí se jistě. Navíc, ženy ocení, když je muž hezky, ale ne přehnaně, upravený. A do toho se zahrnuje také vůně.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno