Překvapivé důvody, proč váš partner nechce sex

duvody, proč partner nechce mít sex

Nechuť k sexu má mnoho příčin, nemusí nutně jít jen o nezájem nebo zdravotní problémy, může jít o překvapivé důvody. Je váš manžel nebo partner v poslední době zdrženlivý co se týká sexuální oblasti? Vyhýbá se možnému intimnímu sblížení, ale vy pořádně nevíte proč? Nepřemýšlejte ihned o tom nejhorším, že si našel někoho jiného nebo že má zdravotní problém. Může jít o spoustu dalších, často překvapivých důvodů.

Finanční problémy

Jsou častou příčinou rozpadu vztahu, takže není překvapením, že finanční problémy mohou způsobit nechuť k sexu. V harmonických párech mohou finance a problémy s nimi způsobovat roztržky, často je to příčina stresu, což se promítne také do sexuální touhy.

Příliš mnoho rozptýlení

Dnes spousta lidí během jízdy autobusem nebo vlakem pracuje či kouká do mobilního telefonu. Je těžké vychutnat si večeři v příjemné restauraci a nekouknout se, jestli se na sociálních sítích nestalo něco nového? A přesně tohle může mít vliv na partnerský vztah, může se promítnout také do sexu. Nemůžete být ani chvíli bez notebooku nebo telefonu? Pak je nutno tento problém řešit.

Napětí ve vztahu

Napětí nebo i hádky přispívají k celkové nepohodě a logicky se nechcete intimně sblížit s partnerem, když jste na něj naštvaní nebo se hádáte. Pokud už delší dobu pociťujete nudu nebo stereotyp ve vztahu, začne vám vadit každá maličkost, ponožky na podlaze, zápach z úst, horda neumytého nádobí a mnoho dalšího, má také vliv na nechuť k sexu.

Nedostatek pohybu

Nedostatek pohybu může mít vliv na změnu postavy, už si nepřipadáte tak sexy a svůdně, bojíte se před partnerem svléknout. Nicméně když se budete hýbat, tělo uvolňuje endorfiny a vy se budete cítit dobře. A ty samé hormony se uvolňují i při sexu. Tak směle do toho!

Nevěra

Pokud byl jeden či oba partneři ve vztahu nevěrní, může jít o velký problém. Navzájem si nevěříte, je pro vás těžké se odpoutat od pocitu, že těma rukama se partner dotýkal někoho jiného. Důvěra je narušena a ta má na sexuální život velký vliv. V takovém případě může pomoci terapeut.

Léky

Některé z léků mohou působit na libido, snížit jej a tím pádem nemáte na sex ani pomyšlení. Poraďte se proto vždy se svým lékařem o nežádoucích účincích dříve, než začnete lék užívat. U žen může jít o vaginální suchost, který se léčí různými lubrikanty.

Doba po porodu

Žena po porodu může mít spoustu problémů, poporodní deprese, stres okolo miminka, únava a spoustu dalších věcí. Při takovém zápřahu ženy často nemají na sex ani pomyšlení. Ze začátečních problémů se mohou vyklubat dlouhodobější, kdy se nedaří shodit poporodní kilogramy nebo mohl být porod komplikovaný, což může mít vliv na chuť k sexu.

Erektilní dysfunkce

Stává se stále častější, než si myslíte. Postihuje odhadem 52% mužů, podle Massachusetts Male Aging Study. Postihuje asi 40% mužů ve věku 40 let. Věkem se číslo samozřejmě zvyšuje, asi 70% mužů má problém s erektilní dysfunkcí okolo 70 let. Pro muže je to citlivý problém o kterém se bojí mluvit. Tento problém se však dá léčit.

Bolest

Sexuální bolest často brání mužům, ale zejména ženám v sexu a vůbec v chuti na sex. Existuje několik důvodů, proč taková bolest zasahuje do pohlavního styku. Proto se obecně doporučuje ženám i mužům v hledání odborné lékařské pomoci.

Sexuální zneužití

Znásilnění je často velkým blokem pro ženy, ale i pro muže, aby se sexu vyhýbali. Muže se to změnit s pomocí sexuální terapie a velké empatie partnera. V takovém případě je potřeba dostatek času, ale zejména vhodné odborné pomoci.

8 Komentáře

  • Hlavne, ze vsichni chlapi jsou porad same svaly 😉 Libi se mi, jak muzi porad narazi na tloustnuti zen a sami by si meli udelat neco s ksichtem 😀

   • Janca ano to je ten spravny postup bejt vyzrana velryba a nadavat na chlapy ze svama nechtej nic mit a prezirat se dal.

    Idealni zpusob jak zustat na stari z kockama.

   • Proč diť my vás ženy známe na xichtu prachvůbec nezáleží vaše láska je přímo úměrná jedné jedinné věci a to peněžence….

 1. Ale,ale,nejlepší zabíječ sexu je dítě v posteli. Potom též náladovost,
  taktéž dosti velký nárůst váhy. Vím o čem mluvím,zažíván to už čtvrtý rok.
  Frekvence jednou za dva měsíce je v tomto případě dostačující.
  Přeji Vám hezký večer a také to aby jste nezažili to co já
  Bus 77

 2. výsledek gendrové vyrovnanosti aneb když slepice, co závidí chlapům penis, je žalují za flirt, není divu, že chlapi začínají mít rádi chlapy, když to jednou zkusí, nechtějí to jinak ……….

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno