Překrásné podzimní výlety: Kam vyrazit v České republice?

Podzimní babí léto vyloženě láká k procházkám nebo celodenním výletům, není už velké horko a příroda je krásně zbarvená. Užili jste si dosyta léta a slunečného počasí? Jistě jste jej strávili u vody nebo na dovolené. Léto už se pomalu chýlí ke konci, i když venku svítí sluníčko, už nepálí tolik, jako o prázdninách. Podzim se hlásí o slovo. A s ním také podzimní procházky nebo výlety po okolí. Je potřeba využít posledních krásných a teplých dní, než se objeví plískanice a déšť.

Kam vyrazit na podzim?

Na podzim se skvěle sbírají houby, takže pokud milujete houbaření, je to ideální doba, kdy na ně vyrazit. Poohlédněte se po nejbližším lese a vydejte se, nejlépe časně ráno, na sběr hub. Kromě toho, že s sebou domů přinesete nějakou tu výslužku a bude třeba dobrá smaženice nebo houbová omáčka, tak se projdete, pročistíte si hlavu. Nejlepší relax a odpočinek je právě v lese, bez internetu, mobilu a signálu.

Pokud nejste milovníci sběru hub, pak jednoduše jděte na procházku. Máte v okolí hezké pěší stezky? Víte, kam jít, kde se třeba na hodinu nebo dvě jít projít? Pak jděte! Můžete vyrazit odpoledne, hned po práci nebo si naplánovat delší procházku na víkend, kdy vyrazíte i se svačinou a celou rodinou na výlet. Máte-li děti, můžete s nimi poznávat přírodu, stromy, zvířátka, rostliny a podobně. Podzim umí skvěle hrát barvami!

Kam vyrazit v České republice?

Přemýšlíte o víkendovém výletu? Nebo celodenním výletu, někam, kde se kromě procházky také něco dozvíte nebo něco uvidíte? V rámci České republiky jsme pro vás vybrali pár tipů, kam můžete zavítat na podzimní výlet!

Rašeliniště na Rejvízu

Rejvíz najdete v Jeseníkách a jde o ideální místo pro klidný výlet či dovolenou. Můžete si zde vyrazit na procházky, na Velké mechové jezírko, udělat si celodenní výšlap na Praděd nebo si můžete vzít kolo a projet některou z cyklostezek. Najdete zde také Národní přírodní rezervace Rejvíz, které jsou největším moravským rašeliništěm. Nacházejí se zde dvě jezírka a naučná stezka. To vše je lemováno dřevenými chodníky. Uprostřed západního rašeliniště najdete již zmíněné Velké mechové jezírko, vede k němu naučná stezka.

Průhonický park a zahrady

Jestliže se poohlížíte po celodenním výletu a bydlíte v hlavním městě, pak je ideální Průhonický park. Rozkládá se na 240 hektarech a patří mezi jeden z největších parků v Evropě. V zahradách či parku se můžete procházet, vnímat krásu a ticho okolo, můžete se zde vydat také na první rande, na romantickou procházku. Pokud je venku hezky, je to ideální místo na relaxaci. Příroda nabízí spoustu krásných barevných kompozic, které si zamilujete. Je zde spousta dřevin, ale také další rostliny.

Rezervace divokých koní, zubrů a praturů v Milovicích

Milovice ve středních Čechách, to není jen místo, kde byl bývalý vojenský prostor, ale také rezervace divokých koní, zubrů a praturů. Od roku 2015 jsou zde první divocí koně z Velké Británie. Můžete si rezervaci prohlédnout díky vyhlídkovým plošinám, což je skvělá možnost, jak zvířata zahlédnout a nerušeně je pozorovat. Jde o ideální výlet pro rodiny s dětmi či pro milovníky přírody.

Kopec Radobýl

Radobýl disponuje titulem nejsevernější vinice v zemi, najdete zde dodnes patrné pozůstatky zaniklých vinic. Výšlap na tento kopec zvládnou i méně zdatní turisté, takže žádný strach. Těsně pod vrcholem je u hory nechráněná vysoká skalní stěna bývalého lomu, zde je potřeba dbát opatrnosti.

Pískovcovce a výhledy

Chcete s užít krásně zbarvené listí? Nejlepší jsou smíšené nebo listnaté lesy a velmi efektní jsou i modříny. Vyrazte na hory, kde je dostatek vyhlídek si na to, si tu krásu pořádne užít. Ideální jsou na to pískovcová skalní města jako jsou Labské pískovce, České Švýcarsko nebo ty kolem Děčínského Sněžníku.

 

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno