Předstíraný orgasmus jako známka nevěry? Na co si dát pozor a co říkají statistiky

nevěra a jak ji poznat

Nevěra je dnes už velmi častou součástí vztahů. Mnoho vztahů se právě vinou nevěry rozpadlo. Může se to stát každému. Drtivá většina lidí už má nějakou tu zkušenost s nevěrou. Ať už se stali podváděným jedincem, nebo jsou oni ti, kteří podvádějí. Nevěra nepostihuje jen jedno pohlaví, podvádějí muži i ženy.

Podvádím, podvádíš, podvádíme

Je jedno, kolik vám je let, zda jste čerstvě ve vztahu, nebo máte za sebou už pár let, jste vdaní nebo ženatí. Nevěra se zkrátka týká opravdu všech lidí. Četné studie se snaží rozluštit a přijít na to, proč lidé podvádějí a co za tím vším vlastně vězí. Během výzkumů se přišlo na mnoho bizarních, vtipných i šokujících faktů.

Nevěra není nutně o sexu

Ač je to k nevíře, za nevěrou může být něco víc než jen touha po sexuálním uspokojení. Důvody mohou být obvykle emocionální. Až 92% mužů uvedlo, že jejich nevěra nesouvisela nutně jen se sexem. Cítili se doma nedoceněni a prahli po emočním spojení.

Předstírání orgasmu

Studie naznačují, že je nutno si dávat pozor na partnera, který v posteli předstírá orgasmy. Je pravděpodobné, že tito jedinci budou podvádět. On předstíraný orgasmus může být znamením, že partnerovi se ho dostává jinde.

Podvádění není o vzhledu

Často se předpokládá, že lidé podvádějí s někým, kdo je přitahuje. Možná s někým, kdo je krásně štíhlý, moderně se obléká, pečuje o sebe, vypadá velmi dobře. Ovšem nemusí tomu nutně tak být. Průzkumy uvádějí, že 88% dotázaných podvádí s někým, kdo je stejně nebo dokonce i méně atraktivní, než současní partneři.

Facebook může podnítit nevěru

Studie zveřejněná v časopise Cyberpsychology, Behaviour and Social Networking naznačuje, že právě tato sociální síť může vést k opětovnému setkávání a psaní s bývalými láskami, což vede k mnoha příležitostem.

Pocity viny

Podle různých průzkumů se muži i ženy cítí vinni. Ovšem každý z jiného důvodu. Ženy cítí vinu spíš z emoční zrady, že se zamilovaly do někoho jiného. Muži se po sexu cítí provinilejší.

Muži odpouštějí víc než ženy

Studie z University of Texas zjistila, že asi polovina mužů prohlásilo, že odpustí partnerce nevěru s další ženou, ale jen 22% odpustí nevěru s mužem. U žen je tomu jinak, 21% z nich uvedlo, že odpustí partnerovi nevěru s mužem a 28% odpustí muži nevěru s jinou ženou.

Blondýny víc podvádějí

Ukazuje se, že blondýnky si užívají víc zábavy. Podle průzkumu se zjistilo, že barva vlasů může mít vliv na nevěru. Ukázalo se, že celkem 42% blondýnek podvádí. Na druhém místě skončily zrzky s 23% a třetí skončili brunetky s 20%.

Cizoložství je v některých částech USA nelegální

I když je cizoložství špatné, není to nic proti ničemu. Ovšem jsou státy, které nevěru vnímají jako trestný čin. V Marylandu je nevěra pokutována deseti dolary, ale v Massachusetts nevěrníkovi hrozí až tři roky. Cizoložství je až ve 23 státech nezákonné, ovšem zřídka je vymáháno.

Nevěra v práci

University of Washington zjistila, že 46% žen a až 62% žen někdy byli nevěrní s někým v práci.

Komentář

  1. University of Washington zjistila, že 46% žen a až 62% žen někdy byli nevěrní s někým v práci.
    A co si to po sobě přečíst hlupáci

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno