Předsevzetí pro váš vztah: možná ho potřebuje nejvíce

I když je to jen jakýsi mezník v kalendáři, stejně v naší mysli nový rok hezky slouží jako nějaký milník. Proto využijte tento čas k tomu, abyste se zamysleli nad vaším vztahem k partnerovi. Současnému, budoucímu nebo i tomu minulému. Pomůže vám to překonat několik težkostí a možná odstranit chyby, které stále děláte. Vždyť vztahy jsou jednou z nejvzácnějších věcí, které máme. Zkuste váš vztah taky zařadit mezi novoroční předsevzetí.

Přinášíme vám inspiraci několika předsevzetí, které si pro váš vztah můžete tento rok dát. Budeme rádi, když nám napíšete do komentáře, které jste si vybrali právě vy. Tak vzhůru do toho!

1. Malé, ale měřitelné změny v chování

Zeptejte se vašeho partnera, zda by byl ochoten zkusit s vámi takovou hru. Říct si, co byste každý na druhém rádi změnili ve vašem každodenním životě. Ale pozor, nehrňte se hned do velkých změn, začněte těmi malými. Němeli by to být změny, zda by mohl být váš partner trochu víc fit či přestat s nějakou závislostí. Ale spíše změny typu: „Mohl bys mi napsat dvakrát týdně SMS během všedního dne?“ Neptejte se také vágně jako: „Mohl by ses mi někdy během týdne ozvat?“ Uvidíte, jak i takové malé změny ve vašem každoddením životě mohou vést k daleko větším změnám.

2. Rozchod jedině s telefonem

Tento rok řekněte pá hlavně vašemu telefonu a zkuste tento čas doma věnovat svému partnerovi. Zkuste třeba začít tím, že si dáte víkend bez technologií. Nebudou povoleny žádné telefony ani notebook a uvidíte, jak si jej skvěle užijete. Spolu.

3. Chovat se ke svému partnerovi jako k přátelům

Páry se často hezky starají o vztah se svými přáteli, ale občas zapomenou opečovávat ten svůj. Nejsou tím myšleny dárky, ale spíše laskavá slova a příjemné naladění jeden k druhému. Jak je to dávno, kdy jste vedli s partnerem dlouhou konverzaci v restauraci či hospodě? Je to možná dlouho, co jste se poznali, ale věřte, že příjemná nálada a laskavost zlepší váš i partnerův život.

4. Historky z mládí a minulosti povoleny non-stop

Pamatujete na to, kdy jste spolu na začátku randili a říkali si všechny ty vzrušující historky? Proč je neoprášit nebo vytáhnout nějaké, které jste ani nevytáhli? Pomohou vám s každodenní rutinou a otázkami o tom, jak bylo v práci a co si dáte k večeři. Zkuste začít třeba tímto: „Co byla tvoje nejoblíbenější hračka?“, nebo „Jak jsi poznal svou první dětskou lásku?“

5. Být partnerem a ne protihráčem

Zkuste si říct, že zkusíte myslet jako dvojice a ne jako dva jednotlivci. S tím je spojeno i možná napočítání do tří než začnete nahlas řešit hlouposti, které vám osobně vadí. Zklidněte se a o vše si raději promluvte. Nemusí to být vážný rozhovor, třeba to nadhoďte s lehkostí. Ale hlavně si jako partneři říkejte také maličkosti o tom, co vás těší či tíží. V komunikaci je totiž ta pravá síla.

6. Přestat předpokládat

Jeden z nejničivějších zvyků v páru je zvyk předpokládat, co si partner myslí či chce. Zkuste se trochu víc soustředit na své pocity a pokud ucítíte, že se vám klube v hlavě semínko předvídavosti o tom, co váš partner chce nebo nechce, rychle jej zastavte. Není lepší se zeptat? Často je to jen hloupost typu „On se na to tak divně tvářil“. Tím vám zkazil veškerou radost a klíčí ve vás zlost. Co když mu ale zrovna nebylo dobře nebo přemýšlel nad prací? Není lepší se vždy zeptat? Veřte, ušetří ho hodně zbytečných chvil, kdy můžeme být šťastni.

☘️ Hodně šteští!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno