Předkožky korejských kojenců: Kosmetika budoucnosti nebo jenom hollywoodský úlet?

Bizarní omlazovací pleťová kúra je v Hollywoodě hitem, některé kosmetické salóny v New Yorku jí mají ve své nabídce. Zdá se vám to lehce ujeté a až nechutné? Nejste sami! Nicméně tato omlazovací péče slibuje vyhlazení vrásek a pružnou tvář. A kdo z nás nechce vypadat mladě? Dokonce i celebrity této poněkud zvláštní péči o pleť podlehli.

Dobytí Hollywoodu

Herečka Cate Blanchett svěřila své tajemství australskému magazínu Vogue. Spolu se Sandrou Bullock navštívily Georgii Louise, což je známá newyorská kosmetička. Ta oběma dámám aplikovala na pleť tuto omlazovací kúru. A jaký je název této netradiční pleťové masky?

Podle webových stránek kosmetiky Louise se léčba nazývá EGF Hollywood Facial. Ovšem v těchto kruzích si procedura vysloužila poněkud vtipnější a originální název. Penisový zábal či penisová maska. Nemusíte se pohoršovat, Louise uvedla, že nejde o žádnou masku z penisů či něco podobného. Jde o deriváty kmenových buněk.

Předkožky malých Korejců

Tyto deriváty jsou z předkožek korejských novorozenců. Proč zrovna novorozenců z Koreje? Tam je totiž většina chlapců po narození obřezána. A v této zemi se navíc také zabývají produkcí kmenových buněk. A podle vědců jsou právě předkožky narozených dětí plné kmenových buněk. Ty přinášejí látky, které jsou přínosem pro pleť.

Produkují látky, které pomáhají povzbuzovat buňky v pleti, ty následně přispívají k obnově, vyhlazení vrásek a mladistvému vzhledu. Právě tyto povzbuzující buňky se aplikují do pleti pomocí mikrojehliček. Následně obnovují stárnoucí tkáně v pleti. Ta pak je hladší, jemnější a také vypadá mladě.

Síla pleťového ošetření

Možná to zní trošku nevšedně, bizarně a netradičně, ale takový Hollywood je, nemyslíte? Pokud je to opravdu tak účinné, pak může jít o revoluci v péči o pleť. Podle kosmetičky Louise podstoupily tento zákrok Katy Perry, Ema Stone nebo Alexander Wang.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno