Pravidelné cvičení během těhotenství může zkrátit porod až o 50 minut

cviční během těhotenství může zkrátit dobu porodu

Madridští vědci sledovali 508 těhotných žen a zjistili, že cvičení u půlky z nich mohlo pomoci ke zkrácení porod. Tyto nové výzkumy ukazují, že ženy, které pravidelně během celého těhotenství cvičí, mohou mít lepší průběh celého porodu. Odborníci doufají, že nové výzkumy povzbudí ženy k tomu, aby během těhotenství zůstaly co nejvíc v klidu a pravidelně cvičily. Tím chránily své srdce a předcházely komplikacím.

Mnoho druhů cvičení – pravidelně!

Pravidelné cvičení pánevního dna, jogging a další mohou dle španělské studie snížit dobu porodu až o 50 minut. Vědci sledovali asi 508 žen v prvním trimestru – polovina z nich cvičila třikrát týdně po jedné hodině. V době, když ženy porodily, se zjistila jasná korelace mezi délkou porodu a pravidelným cvičením.

Odborníci tvrdí, že je to pravděpodobně tím, že se ženy cítí fyzicky dobře, mají dobrou kondici a silnější svaly. Ty jim pomohou během porodu v tlačení a také ve výdrži. Tato zjištění snad do budoucna povzbudí další těhotné ženy, aby se začaly pravidelně hýbat a do své životosprávy kromě zeleniny a ovoce zařadily pohyb.

Konec mýtu, že musíte být v naprostém klidu

Dříve se objevovaly mýty, že během těhotenství je důležité být naprosto v klidu, hodně odpočívat a vůbec se nenamáhat. Často tak ženy necvičily, nikam nechodily a fyzická aktivita obecně u nich byla zapovězena. To dnes vědci odmítají. Už dlouho je známo, že právě pohyb pomáhá ženám během těhotenství cítit se dobře.

Vědečtí pracovníci na univerzitě v Iowě se shodují a nepodporují myšlenku neustálého odpočinku a nicnedělání. Jste-li fyzicky silnější, porod bude probíhat lépe. Tyto výsledky potvrzují obrovský potenciál fyzické aktivity jako preventivního prvku pro různé nemoci či anomálie.

Počáteční fáze

V současnosti jsou vědci na počátku všeho, studie se zkoušejí v Argentině a Kanadě. Kromě toho, že ženy budou v lepší kondici a pocítí úlevu, bude to mít širší důsledky pro trend porodu a úmrtnosti při porodu. Amerika má nejvyšší míru úmrtnosti při porodu co se vyspělých států týče. Většina úmrtí je způsobena základními srdečními chorobami. Cvičení před těhotenstvím a během něj je tedy velmi důležité.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno