Jak poznat už na rande, že to není ten pravý? 8 varovných signálů

jak poznat, zda je to ten pravý na rande

Takřka polovina manželství se rozvádí, tedy každé druhé manželství je rozvedené. Průměrně manželství trvá zhruba 13 let. Někdy se to prostě nepovede a vy, i když se snažíte, si nakonec každý jdete svou cestou. Neznamená to, že musíte nutně zůstat do konce života sami. Někoho potkáte, zamilujete se a po čase se svatební zvony rozezní znovu.

Neztrácejte svůj drahocenný čas

Někdo používá pořekadlo, že čas jsou peníze. A v některých případech tomu tak skutečně je. Sedíte na prvním rande. Sledujete svůj protějšek a možná vás napadne, je tohle můj budoucí manžel? Sedí přede mnou právě ten, který po pár letech (nebo měsících, vyberte si) poklekne a romanticky požádá o ruku? A co když je to můj budoucí – bývalý manžel? Chvíli to bude super, vezmeme se a po pár letech budeme naproti sobě stát v soudní síni.

Jak poznat, že naproti vám sedí člověk, který sice vypadá, že je „pan Božský“, ale po pár chvílích už tak vypadat nebude. Podle manželských terapeutů a odborníků je nejlepší obranou proti rozvodu dobrá ruka při výběru a sledování všech, i těch nejmenších detailů. Přinášíme osm varovných signálů, které mohou poukázat na to, že na prvním rande sedíte naproti budoucímu – bývalému manželovi.

8 varovných signálů na rande

Já, já, já – egoista každým coulem

Jste na jedné z prvních schůzek? Pak to znamená, že se o sobě navzájem chcete dozvědět, co možná nejvíc. Před vámi však sedí egoista, který neustále používá slovíčko já? Já jsem jel do Dubaje, já jsem vysoce postavený v práci, ano, já mám na to stejný názor a podobně. Snažíte se v konverzaci urvat kousek pro sebe, ale protějšek to mistrně převede na sebe. Bude-li se o vás a váš názor zajímat, máte vyhráno. Pokud ne, další rande si asi nedomlouvejte.

Moc se o vás nestará

Jdete na rande, ale dveře si musíte otevřít sama, odložit kabát taky. Když máte prázdnou sklenici, číšníkovi si musíte říct sama. Otázky typu nemáš hlad, dáš si ještě víno, dezert a podobně, toho se jen tak nedočkáte. Zdvořilost a přirozený zájem o druhého je důležitá vlastnost. A jde to vidět právě na takových drobnostech jako otevřít ženě dveře, zajímat se, zda je vše v pořádku, zda nechce dolít víno nebo nemá hlad. Často je důvodem rozvodu pocit, že jednomu z partnerů na tom druhém už nezáleží.

Rozvedený nebo v odluce?

Na internetu má v kolonce stav napsáno rozvedený, ale po několika schůzkách zjistíte, že je vlastně „jen v odluce“? Manželka mu nerozumí, všechno je špatně a podobně. Nicméně, pořád je ženatý, pořád je jeho zákonnou manželkou nějaká jiná. A kdoví, jak to s tou odlukou vlastně je. Je lepší se poohlédnout po partnerovi, který čeká na to, až najde tu správnou ženu, ne na tu první, která se namane.

Drama, drama, samé drama

Popisuje vám na schůzce, kolik vztahů mu ve skutečnosti nevyšlo, kolik pracovních pozic a míst vystřídal, že má kamarády, ale už s nimi vlastně nekomunikuje, protože byli takoví nebo makoví, couvejte k ústupu. Jde o člověka, který není stabilní, který má možná hezkou a romantickou povahu, ale ta praktičnost ve vztahu, ta bude zcela na vás.

Neustále spolu

Na začátku vztahu páry tráví svůj čas společně, později to ustupuje a tráví čas také se svými přáteli, každý sám, se svými koníčky. Nicméně pokud váš partner nemá svůj vlastní život, záliby nebo kamarády, pak jste stále spolu. Jenže vy chcete jít s kamarádkami na kafíčko, do kina na holčičí komedii. Jenže, co váš partner?

„Zaplatíš účet, prosím?“

I když dnes funguje emancipace, stále je nepsané pravidlo, že na první schůzce platí muž. Žena se obvykle ze slušnosti zeptá, zda má přispět svou polovinou a muž by měl gentlemansky odmítnout. Před vámi však sedí člověk, který zrovna zapomněl peněženku, zapomněl si vybrat peníze, ať to zatáhnete za něj. Ok, to se může stát. Přichází další schůzka a znovu další výmluva, proč musíte zaplatit vy. Takový člověk vás bude jen finančně ždímat a sám ve skutečnosti nic nezaplatí.

Zahájení výslechu

Máte pocit, že místo na rande jste se ocitli ve výslechové místnosti? Od partnera přichází otázka za otázkou. A mnohdy to jsou otázky typu, kde jsi byla, proč jsi přišla o pět minut později, kde pracuješ, s kým pracuješ a další a další. Naproti vám sedí nejspíš muž, který má problémy s důvěrou a snaží se zjistit i ten nejmenší detail z vašeho života.

3 Komentáře

  1. Tak já asi chodím na rande jaký?Když baba chce hned sex?Ani nemá strach z nemocí a hned v autě orálek a sex…

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno