Používat či nepoužívat přípravky pro děti?

jsou přípravky pro děti dobré i pro dospělé?

Přípravky pro děti jsou vyráběny pro velmi citlivou pokožku, mají minimum chemických látek, jsou šetrné k pokožce dětí. Mohou je tedy používat i dospělí? Pro děti chce každý rodič jen to nejlepší, ať už jde o stravu, oblečení, tak i o přípravky na pokožku. Dětská pokožka je velmi jemná, nepoznamenaná chemickými látkami. Mají uklidňující a hydratační účinky, které prospívají pokožce.

Pravidelná hydratace pokožky

Je možné, aby přípravky pro děti, zejména pak tělový olej, mohli používat také dospělí? Ředitelka Mount Sinai Dermatology Faculty Practice říká, že po sprchování či vodní lázni je nutno tělo a zejména pokožku pořádně hydratovat. Jedině tak se vám vyhne nepříjemné pnutí, suchá pokožka a možné svědění. Díky hydratačnímu krému nebo oleji bude pokožka příjemná a hladká.

Natíráte své tělo po sprchování pravidelně? Nebo si na to vzpomenete jen občas? Pokud používáte pravidelně tělové krémy nebo oleje, pak děláte určitě dobře, vaše pokožka vám za to jednou jistě poděkuje. Je však také důležité, kromě pravidelné hydratace, zaměřit se i na to, jaké přípravky konkrétně používáte.

Jen pro děti nebo i pro dospělé?

Klasické komerční značky různých přípravků mohou pomoci, ale chemické látky, které v nich jsou, citlivějším pokožkám vadí. Objevit se může zarudnutí nebo svědění. Co takhle sáhnout po produktech, které jsou k pokožce co možná nejjemnější a šetrné? A co takhle vyzkoušet produkty pro děti? Například takový dětský olej. Že jde o produkty určené pouze a jen pro děti?

Už dávno ne, co je dobré pro nejjemnější dětskou pokožku, je vhodné i pro dospělé, zvláště máte-li citlivou pokožku. Umí pokožku uklidnit, zmírnit a časem odstranit svědění, suchou pokožku hydratuje a zjemňuje. Vzhledem k tomu, že jde o produkt pro dětskou pokožku, je v něm také minimum chemie a chemických látek, které by mohly pokožku dráždit.

Jak jej využívat?

Ideálně po osprchování nebo vodní lázni aplikujte menší množství na celé tělo a dobře rozetřete. Dětské oleje se dobře vstřebávají a nezanechávají mastný film, jak tomu může být u běžných produktů. Můžete jej použít také na mírně vlhkou pokožku, také se skvěle vstřebává a pokožku hydratuje.

Jemná a čistá vůně se zalíbí opravdu všem, mnohdy jsou doplněny o esence levandule, heřmánku či jiné rostliny. Po použití dětského oleje je pokožka dětsky jemná. Nemusíte sáhnout jen k dětským olejům, ale také dalším přípravkům, které jsou navrženy speciálně pro dětskou pokožku.

Znamená to, že můžete využívat například dětské sprchové gely nebo šampony na vlasy. Jde o produkty, které v sobě mají opět minimum chemických látek. Šampony mohou pomoci odstraňovat lupy, suchou a svědivou pokožku. Jste-li alergičtí na nějakou látku v šamponech nebo sprchových gelech, pak jsou dětské produkty pro vás a vaše tělo to pravé.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno