Potřebujete ráno probudit? Tento esenciální olej vás nakopne!

diy esenciální olej probuzení

Esenciální oleje mohou v mnoha věcech pomoci. Sérum například dodá energii a umí skvěle po ránu probudit a nakopnout. Znáte to, po ránu to někdy není úplně jednoduché, musíte se pořádně probrat. Někomu pomůže ranní rychlá sprcha, jiný si dá zelený čaj nebo šálek kávy. Někdy může zafungovat sérum, které osvěží a nakopne do celého dne.

Éterický olej, který funguje

Éterické oleje jsou po staletí využívány v mnoha ohledech. Některé můžete využívat jako pomoc při léčbě bolesti hlavy, regeneraci suché pokožky a podobně, jiné mohou pomoci zklidnit a navodit příjemnou atmosféru. Níže uvedený recept přináší energii a svěžest, díky němu budete ráno svěžejší.

Co budete potřebovat:

  • ½ čajové lžičky levandulového esenciálního oleje
  • ¼ čajové lžičky palmarosového esenciálního oleje
  • 1/8 čajové lžičky mátového esenciálního oleje

Jak postupovat:

Vezměte čistou a suchou misku a skrz čajové lžičky nebo kapátko umístěte všechny ingredience do misky. Pořádně promíchejte a esenciální vzpruhu máte hotovou.

Jak jej používat:

Tento doma namíchaný esenciální olej používejte ráno, ještě předtím, než vyjdete ven nebo do práce. Poté, co provedete ranní očistu a nanesete si na tvář také svůj make-up, přichází na řadu aplikace tohoto povzbuzujícího séra. Následně aplikujte jednu až dvě kapky na lícní kosti. Následně tyto kapky pořádně rozetřete po celé tváři a můžete nanést také až ke krku.

Jednotlivé oleje mají za cíl vás probudit, osvěžit a připravit na právě začínající den a vše, co se v něm odehraje. Doporučujeme aplikovat až poté, co nanesete make-up, protože při roztírání si můžete následně sáhnout nechtěně do očí a mátový olej může nasekat neplechu. Právě svěže vonící máta může zvyšovat bdělost a dobrou náladu. Při roztírání můžete pleť také jemně masírovat, což jí prokrví a bude se jí tak lépe pracovat během celého dne.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno