Pokojové rostliny, které čistí vzduch u vás doma

Pokojové rostliny jsou nejen krásnou dekorací, ale také účinnou pomocí, která umí pročistit vzduch a osvěžit jej. Květiny vám pomohou domov zabydlet, už to nebude dům, ale domov, se všemi dekoracemi, které tvoří ono teplo domova. Minimálně jednu pokojovou rostlinu v květináči by měl mít v domě snad každý. V moderních interiérech se v poslední době opět objevují pokojové rostliny. Některé dokážou pohltit ze vzduchu až 85% škodlivin, pročistí vzduch a v domácnosti se bude hned lépe dýchat. Jaké rostliny budou ty správné?

Sansevieria neboli Tchynin jazyk

Hojně využívaná rostlina, kterou u babiček viděl snad každý. Hodí se do všech interiérů, je nenáročná na pěstování, takže se hodí i do interiéru lidí, kteří neholdují nějaké přílišné a pravidelné péči, nevadí jí ani přímé slunce. Ze vzduchu umí odstranit toulen nebo benzen.

Dracena marginata neboli Dračinec

Moderní rostlina s dlouhými širokými listy je velmi oblíbeným kouskem, co se pokojových rostlin týče. Potřebuje dostatek světla, ale přímé slunce jí úplně nesvědčí. Mezi pěstiteli se často nazývá čistička vzduchu, protože si umí poradit s benzenem, formaldehydem a dalšími látkami v ovzduší. Máte-li doma zvířecí mazlíčky, je třeba dát si pozor, rostlina je jedovatá.

Monstera neboli Filodendron

Květina, kterou designéři často volí zejména do skandinávských stylů, ale hodí se takřka do všech interiérů. Nejlépe jí je v polostínu, má ráda, když jsou její listy orosené, potřebuje pravidelné zalévání. Z ovzduší odstraní formaldehyd a skvěle jej pročistí.

Ficus neboli Fíkus

Kdo by neznal Fíkus. Pokojová rostlina, která je velmi rozšířená a najdete jí v mnoha domácnostech. Existuje několik druhů Fíkusů, jsou v podstatě nezničitelné, nemají rádi průvan, potřebují světlo a fungují jako čistička vzduchu, ze vzduchu odstraní formaldehyd, benzen a další.

 

Hedera neboli Břečťan

Břečťan je oblíbenou rostlinou, které se daří jak venku, tak i vevnitř, podle toho, jaký druh si pořídíte. Pochází z tropů, ale pěstování v našich podmínkách jej připravilo také na poněkud nižší teploty. Kromě formaldehydu umí ze vzduchu ve vaší domácnosti odstranit trichloretylen nebo benzol.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno