Podzimní dekorace – jak si vyzdobit dům?

V kalendáři je podzim teprve pár dní a vy už přemýšlíte nad tím, jakými dekoracemi si svůj domov oživit a doladit. Snažíte-li se vždycky dekorace v domě či bytě sladit s ročním obdobím, které právě probíhá, pak máte nejvyšší čas začít shánět nějaké ty podzimní kousky. Podzim je znám svými pestrými barvami, takže do interiéru můžete pořídit dekorace sytě žluté, červené, hnědé.

Obchod nebo příroda?

V podstatě máte dvě možnosti. Můžete zamířit do obchodu s dekoracemi nebo do květinářství, kde již prodávají předpřipravené dekorace. Popřípadě vám ochotná květinářka připraví a vyrobí na zakázku podzimní dekorace podle vašich představ. Chcete-li si vyrobit vše sami, pak můžete vyrazit na procházky přírodou a nasbírat si vše na výrobu dekorace sami.

Co můžete nasbírat:

  • Různě barevné listy
  • Větvičky z keřů
  • Šípky
  • Jeřabiny
  • Nejrůznější bobule
  • Žaludy
  • Kaštany
  • Květiny (které následně usušíte)

Vyrábějte sami

Z výše uvedených věcí můžete vyrobit spoustu dekorací. Například můžete květiny naaranžovat spolu s kaštany, jeřabinami či různými dalšími bobulemi. Pokud jste příznivci věnců na dveře, můžete si pořídit základní aranžovací kruh. S pomocí listů a různých dalších plodů můžete vyrobit originální a krásný věnec nejen na vstupní dveře. Máte-li dostatek prostoru, můžete do interiéru naaranžovat dýně všech velikostí, tvarů a barev. Z dýní můžete vytvořit také podzimní svícny. Nemáte rádi příliš přezdobené dekorace? Do vázy můžete naaranžovat několik větviček, na které následně přidáte jeřabiny, šípky, bobule, popřípadě šišky. Vždy sázejte na své estetické cítění.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nicky Leemreijze (@projectapart),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sunchy (@suncica.led),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cory Christopher (@corychristopher),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @thelittleironhouse,

Inspirujte se v obchodech

Podzim do svého interiéru můžete dostat také jinak. Můžete si pořídit například talíře s podzimními motivy, na kuchyňský stůl dejte košík s jablky, do vázy přidejte sušené květiny, které pořídíte na trhu. Váš oblíbené křeslo ozdobte huňatými povlaky na polštáře a teplou dekou, do které se během chladných dní zachumláte. Pořiďte si sypaný čaj, svíčky a udělejte si příjemnou podzimní atmosféru. To se také počítá!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno