Podpořte své sexuální zdraví a jezte tyto potraviny!

Chcete mít v ložnici úspěch a zažít „nejlepší sex svého života“? Pak neponechejte nic na náhodě a zaměřte se na jídlo! Právě to totiž může v tomto ohledu pomoci. Stačí se jen vydat na menší výpravu do lednice či spíže a prozkoumat zásoby. Možná máte ve své chladničce některou z potravin, která může pomoci podpořit vaše sexuální zdraví a vitalitu!

Potraviny, které pomáhají

Podle nejrůznějších zahraničních výzkumů se ukazuje, že existují potraviny, které mohou pomoci zvýšit vaše sexuální zdraví a vitalitu. Které potraviny tedy zařadit do večeře, kterou svému partnerovi připravíte? Ostatně, odborníci doporučují zařadit tyto potraviny do vašeho stálého jídelníčku.

Dýňová semínka

Jsou velmi chutné, dají se využít v podstatě v jakémkoliv jídle, jsou ideální svačinkou. Mají vysoký obsah zinku, vitamínů a minerálů, obsahují tryptofan, který podporuje produkci serotoninu. To brání depresi, nálada se zlepšuje. Pro zvýšení libida je nálada klíčovým faktorem. Stres, nervozita nebo špatná nálada můžou mít vliv na to, jak se cítíte při sexu nebo jak jste výkonní.

Brusinky

Po brusinkách obvykle sáhnete, když se snažíte vyléčit infekce močových cest. Právě brusinková šťáva je jedním z přírodních prostředků, který umí vyplavovat bakterie a toxiny z vašeho těla. Je nutno sáhnout po brusinkové šťávě, která je neslazená. Čistá brusinková šťáva umí pomoci odstranit bakterie z močového traktu. A právě zdraví močového traktu má také hodně společného se sexuální vitalitou.

Ořechy

Pro sexuální výdrž vyzkoušejte hrstku ořechů! Vlašské ořechy, pistácie nebo mandle jsou skvělým pomocníkem, který posílí vaše tělo po tréninku. Kombo zdravých tuků a bílkovin bude mít vliv také na vaší energii a kardiovaskulární zdraví, což je přínosem pro sexuální vitalitu.

Ústřice

Velmi často se považují za afrodiziaka. A je tomu skutečně tak! Živiny, které obsahují, totiž pomáhají zvýšit sexuální výkonnost. Obsahují zinek a aminokyseliny, které se spojují s produkcí testosteronu a jiných pohlavních hormonů.

Třešně

Třešně jsou zdrojem melatoninu, hormonu, který pomáhá regulovat cirkadiánní rytmus (biologický rytmus, který se periodicky opakuje) a podporuje dobrý spánek. Spánek také zlepšuje váš sexuální život, regeneruje buňky, zkrášluje pokožku, snižuje úzkost – to jsou všechno věci, které mohou mít vliv na horší sexuální výkonnost.

Jablka

Jsou bohatá na quercetin. Jde o antioxidant typu flavonoid, který má pro tělo řadu zdravotních přínosů a to včetně chronických problémů s močovým měchýřem, podporuje také krevní oběh. Quercetin najdete také v červených hroznech nebo cibuli.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno