Plešatí muži jsou více sebevědomí a atraktivní

Byly doby, kdy pleš na mužské hlavě signalizovala spíše soucitné pohledy a pár posměšných narážek. Plešatění znamenalo neodkladné stárnutí, a komu začali vypadávat vlasy, patřil takzvaně do starého železa. Postupem času se však věci změnily. To, co lidem přišlo nemoderní před dvaceti lety je dnes vnímáno jinak a naopak. Plešatí muži tak už tento problém nemusejí vnímat jako hendikep, naopak z holé hlavy se dnes dá udělat přednost. Vždyť plešatí muži jsou sexy!

Pleš známkou úspěchu a inteligence

Pro mnohé muže je padání vlasů velkým problémem a jejich sebevědomí je velmi vážně ohroženo. Nemusí to tak být, ženy už dávno nevnímají takového muže jako méněcenného nebo neatraktivního. Většina žen se shoduje, že jim holohlaví muži nevadí, naopak jsou pro ně přitažliví. V dnešní době už plešatého muže společnost nevnímá jako toho plešatého „strejdu“ s brejličkami a obleku, ale jako sexy a statného muže.

Začne-li váš partner brzy ztrácet své vlasy, určitě to není důvod k panice či snad důvod k hledání nového a „vlasatého“ partnera. Pro muže to má v mnohých ohledech pozitiva. Plešatí muži jsou zkrátka atraktivnější. Podle výzkumů mají ženy tendenci vidět plešaté muže silnější, mocnější, atraktivnější a celkově mají ženy pocit, že jsou takoví muži úspěšnější. Plešatí muži bývají zpravidla starší a to v ženách vzbuzuje pocit, že jsou moudřejší a inteligentnější.

Pleš v slavných řadách

Důkazem, že plešatí muži nepatří do starého železa a že jsou atraktivní, jsou i slavní muži, kteří na hlavě mají pleš. Například takový Vin Diesel, Jason Statham, Bruce Willis nebo Seal. Z těchto mužů sexappeal a atraktivnost vyzařuje na kilometry a je úplně jedno, zda mají na hlavě bujnou kštici nebo je jejich hlava lysá. Charisma mají na rozdávání a ženy jim padají k nohám. U nás je takovým příkladem třeba Marek Vašut, Hynek Čermák nebo Bohuš Matuš.

Vědci z univerzity v Pensylvánii požádali skupinku mužů a žen, aby ohodnotili sérii fotografií mužů. Jednotlivé fotky měli seřadit podle přitažlivosti, důvěryhodnosti a dominance. Vznikly tři kategorie. Účastníci výzkumu hodnotili velmi dobře plešaté muže, považovali je za dominantní a silné jedince. Studie navíc došla i k závěru, že plešatí muži jsou vnímání jako ti „zajištění, tedy, že jsou v lepším ekonomickém postavení.

Není pleš jako pleš

Když se řekne plešatý muž, každá žena si představí něco jiného. Některé se vybaví plešatý obrýlený úředníček, který na ní na poště mlsně pokukuje, jiná si zase představí svalnatého a sexy Vina Diesela, který jí ochrání před vším a před všemi. Ať už si představíte kohokoliv, není pleš jako pleš.

Sexy a atraktivní jsou ti plešatí muži, kteří mají dostatek sebevědomí a pleš vnímají jako svou devízu. Také by mělo jít o muže, kteří na hlavě nemají ani vlásek, mírná pleška nebo jen malá lysinka, to neplatí. Mužů, kterým chybí jen část vlasů, se to netýká, spíš naopak. A co vy dámy, vnímáte plešaté muže jako atraktivní?

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno