Pivo na vlasy: Je pivo opravdu dobré pro vaše vlasy?

Pivo dělá hezká těla!  Ale je to jeho jediný pozitivní účinek? Samozřejmě že ne! V pivu si můžete dopřát vitamínové koupele, dodávat živiny svému trávníku nebo si v něm dokonce i mít své vlasy. Výzkumy potvrdily, že pivo a vlasy prostě jdou dohromady.

Čím pivo vlasy posiluje?

Je to samozřejmě jeho základními přísadami, což jsou slad a chmel. Ty jsou bohaté na bílkoviny, jež posilují vlasové kutikuly. Pokožka hlavy je tvořena buňkami, které ale přirozeně postupně odumírají. Pokud dojde k poškození pokožky, tyto buňky zatvrdnou, jsou drsné, a tvoří na hlavě nepříjemné stroupky, ze kterých odpadávají lupy. A zasněžená ramena nemá přece nikdo rád! Pivo dokáže tyto buňky významně regenerovat, a tím předchází tvorbě stroupků.

Nikdy není pozdě

I v případě, že máte stroupky snad po celé hlavě, není nutno jít hned k doktorovi. Co nejdříve vyzkoušejte tyhle pivní pomoc! Bílkoviny, nacházející se v pivu začnou velice rychle regenerovat a upravovat pokožku vaší hlavy. Navíc i ty nejvíce poškozené vlasy si vezmou „do parády“ proteiny. Ty jim navíc dodají i přirozený lesk a zregenerují je po častém vysoušení, rovnání, natáčení či barvení.

Aby toho nebylo málo…

I bílkoviny, obsaženy v pivu se zaslouží o lesk a kvalitu vašich vlasů. Je to dáno tím, že se bílkoviny vážou na vlasové kůžičky – a takto vyhlazený povrch silně odráží sluneční světlo, takže vaše vlasy budou přirozeně lesklé. To ale neznamená, že byste měli vlasy v pivu umývat pokaždé! Pivo totiž obsahuje vitamín B a přírodní cukry, které by mohly naopak vaše vlasy při časté aplikaci vysoušet.

Jak pivo správně používat?

Chcete-li pivo použít na oplachování vlasů, promíchejte jej při pokojové teplot s vodou v poměru jedna ku jedné – dostatečné množství je asi jedna čtvrtina šálku či 60 ml piva. Následně přidejte dvě lžíce jablečného octa, abyste eliminovali „zápach“ piva. Poté, co vlasy umyjte šamponem a opláchnete kondicionérem, naneste ještě na vlasy tento pivní roztok, a nechte několik minut působit. Tuto proceduru opakujte dvakrát za měsíc.

Oplachování pivním roztokem nezajistí pouze regeneraci pokožky hlavy, kvalitní a lesklé vlasy, ale navíc dodá vaším vlasům i požadovaný objem. Je to tedy skvělé řešení pro lidi s tenkými a jemnými vlasy, kterým už prostě nic nepomáhá. Nicméně tento objem vydrží jen tak dlouho, dokud zůstane pivo vázáno na vlasové folikuly.

Dalo by se tedy říci – lahváče do každé koupelny! Nicméně, v případě, že jsi dopřáváte dlouhé a příjemné koupele, ale nesmíte zapomenout, že pivo patří opravdu na vlasy.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno