Péče o pleť v zimě – co je dobré dodržovat?

jak pečovat o pleť v zimě

V zimě může dostat vaše pleť pořádně zabrat, přechody ze zimy do tepla nebo mrazy jí moc neprospívají. Jak o ni pečovat? V zimě to není vůbec jednoduché, pokožka trpí, chvíli jste venku, kde mrzne, až praští a poté jdete do tepla, někdy bývají místnosti až moc přetopené. Střídání teplot a mrazy nejsou pro vaše vlasy, nehty, ale také pro vaši pokožku to pravé ořechové. Péči věnujte zvýšenou pozornost zejména v zimě. Jak na to? Dodržujte těchto pár tipů.

Používejte vlažnou vodu

Když přidejte domů ze zimy, často saháte po horké sprše, která vás zahřeje. Ano, zahřeje vás, ale pro vaši pokožku to není úplně dobré. Namísto toho při sprchování použijte vlažnou vodu, se kterou si umývejte také obličej. Teplá voda vysušuje pokožku, proto je potřeba jí po koupeli zvlhčovat. Po každé sprše použijte hydratační přípravek, který pokožku zvláční.

Důležitá hydratace

Pokožku je nutno udržovat hydratovanou a to i ve chvíli, kdy chodíte po venku, i když jste doma. Hodně pomůže pravidelný pitný režim, ideálně pití vody. V domácnosti pravidelně větrejte, a pokud máte v prostoru suchý vzduch, pak můžete použít zvlhčovače.

Vybírejte správné produkty pro pleť

Produkty, které využíváte pro svou pleť v létě, a skvělé vám sedí, nemusí být v zimě to pravé. Vybírejte proto produkty pro pleť s ohledem na roční období a stav vaší pokožky. Vybírejte takové, které pomáhají dodat do pokožky hydrataci, které jsou lehké a jemné. Vyhněte se takovým produktům, které pokožku vysušují.

S peelingem opatrně

Peelingu se nevyhýbejte ani v zimě, odumřelé částečky pokožky je nutno odstranit, ale během zimy buďte opatrnější. Tedy pozor na nadměrný peeling pokožky. Jednou týdně je tak akorát, posílíte pokožku, regenerujete jí a zlepšíte její produktivitu. Častější peeling je v zimě pro pokožku škodlivý.

Hydratujte své ruce

Kůže na vašich rukou je tenčí a rychleji se vysušuje. Během zimy noste rukavice a hlavně pravidelně hydratujte a používejte krémy na ruce!

Pozor na sluneční brýle

Automaticky v zimě, když svítí slunce, saháte po slunečních brýlích? Je to správná volba, zejména pro ty, kteří žijí na místech, kde silně sněží. Sluneční svit a sníh mohou společně škodit kůži okolo očí, způsobovat tmavé kruhy a jemné vrásky. Proto kdykoliv jdete ven, nezapomeňte na sluneční brýle.

Omezte alkohol a kofein

Kdo by si nedal v zimě šálek horké kávy nebo sklenici svařáku či vodky s džusem večer u televize. To je v pořádku, pokud konzumujete alkohol i kofein v malém množství, pak je to snesitelné. Ovšem pokud budete nadměrně konzumovat kofein a alkohol v zimních měsících, pozor na dehydrataci pokožky.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno