Jsme otroci sexuálních poloh?

Kolik sexuálních poloh dokážete vyjmenovat bez většího přemýšlení? Spočítáte je na prstech obou rukou? A kolik jste jich doopravdy za svůj život vyzkoušeli? Každý z nás již jistě na toto téma slyšel bezpočet doporučení a četl nemálo článků. Ale vážně –  už jste slyšeli o pozici T-čtverec?

Matka všech knih – Kámásútra

Určit, kolik je sexuálních poloh dohromady, je celkem obtížné, neboť stačí posunutí ruky a máme zde novou polohu a také platí pravidlo tisíc zdrojů, tisíc názorů. Moderní pojetí dnešní doby naštěstí bez zábran odkrývá tabuizovaná témata a nejspíš se už ani neumíme divit, když zná v této oblasti dvanáctileté dítě více než jeho rodič. Za mantru všech sexuálních poloh se pak odpradávna považuje Kámásútra, přestože v podstatě každá vyspělejší kultura měla svou „příručku sexu.“ Takže kolik jich vlastně je?

Je libo vertikálně nebo horizontálně?

Opět platí pravidlo, že fantazii se meze nekladou. Naopak! Díky ohebnosti a nápaditosti můžeme sexuální polohy rozčlenit do několika oblastí:

Pozice v leže

  • misionářská (když partnerka ležící na posteli zvedne nohy a opře si je o přirážejícího partnera například na okraji postele, říká se tomu „motýlek,“ možno obměnit i s použitím polštářku k pozvednutí pánve ležící partnerky), obrácený misionář, kdy muž leží na zádech a partnerka podpírána jeho rukama a stojící chodidly na podložce je na něm taktéž zády, lžičky – partnerka leží na boku a muž za ní (poloviční lžičky pak znamenají, že žena leží na boku a muž za ní klečí), partnerka leží na břiše (ideální je opět podsunout pod pánev polštářek), na koníčka, na koníčka ale žena sedí zády – totéž lze i zatímco partner sedí nebo klečí. Mezi extra oblíbené, i když se u toho tak úplně neleží, pak patří pozice na pejska.
  • partner sedí, partnerka sedí na něm s obtočenými nohami kolem něj (tzv. „tlučení na hrnec“). Tuto pozici můžete dle libosti obměňovat s použitím různého nábytku, za pomocí područek na křesle pro větší pohodlí ženy, nebo partner sedí na nízké židli a partnerka se chodidly opírá o zem – tzv. „klínový tanec.“

Pozice ve stoje

Sexuální pozice vestoje bývají samozřejmě fyzicky náročnější a možná se u nich víc pobavíte než doopravdy nabudíte – to záleží na vaší kondici – rozhodně jsou ale zajímavým a nedílným zpestřením partnerského života! Více než kdy jindy je u těchto pozic nejrůznější prostor pro využití všelijakého nábytku – pozice vestoje čelem k sobě vyžaduje podobnou výšku obou partnerů, stejně jako když je žena zády k partnerovi, případně v předklonu (to také skýtá prostor pro variace orální-anální-vaginální uspokojení). Pokud jsou partneři rozlišně vysocí a partner je zdatnější, může vzít ženu na ruce, zatímco on sám u toho stojí čelem k ní. Ideální je, když je ženu o co opřít či posadit (lednice, skříň, kuchyňská linka. Ovšem při prudkých nárazech pozor na spáleniny kůže na zádech o daný nábytek!).

Speciální sexuální polohy

Mezi méně známé a pro případnou náročnost méně praktikované sexuální polohy pak patří některé pozice, o kterých jste nejspíš ani neslyšeli. Patří sem třeba poloha beranidlo, kdy ležící žena nazvedne pánev co nejvýše ke stojícímu muži nebo právě ona zmiňovaná sexuální pozice T-čtverec – v podstatě jde o modifikaci polovičních lžiček – žena leží na zádech s přizvednutýma nohama a muž leží na boku kolmo k ní. Takto kolmá pozice se uplatňuje i vleže, kdy žena leží a muž leží na ní kolmo k jejímu tělu.

Nejoblíbenější pozice? Ve stoje a v autě!

Překvapivě se na předních příčkách oblíbenosti drží sexuální polohy, kdy je alespoň jeden partner ve stoje. Jak říká americká sexuoložka, zabývající se statistikami  oblíbenosti sexuálních poloh, oblíbenost pozice ve stoje stoupá právě díky moderním výdobytkům dnešní doby. Kdyby tvůrci Kámásútry znali sprchový kout, erotické houpačky, auta nebo pračky, jistě by tyto zahrnuli do manuálů oblíbených pozic. Tato variace ve stoje také umožňuje hlubší proniknutí do partnerky, možnost stimulace klitorisu i prsou. A právě sex v autě nabývá na oblíbenosti také díky většímu počtu extrovertních milenců.

Adrenalin při sexu v autě má nesporné výhody pro mnohé při dosažení vyvrcholení a prostředí kolem můžete libovolně měnit podle toho, kde parkujete. A i v autě lze pozice kreativně obměňovat! Ať již muž sedí za volantem a žena na jeho klíně (samozřejmě při stojícím autě!) nebo se sklopí sedačky pro klasického misionáře. Sexuální polohy v autě bývají také mnohem nápaditější až krkolomnější i proto, že jde o náhlou potřebu, která na úplné pohodlí až tak nehledí…

Kámásútra zaostává

Název bible milenců se dá přeložit jako Poučení o rozkoši nebo také Učebnice lásky. Původním autorem je mnich (kupodivu) Vátsjájana, který pojednání o lásce původně napsal bez ilustrací. Ty přibývaly až s postupem času a v průběhu staletí, až se z indické jednoduché příručky stala světově proslulá bible sexu. Kámásútra kromě doporučování jak vést správně domácnost a která žena se ke kterému muži hodí, uvádí také přes 82 sexuálních poloh, neboť autor si je jist, že pro spokojený manželský život je potřeba polohy co nejvíce střídat.

Rady a tipy k sexu však sepisovaly téměř všechny národy. V Evropě se v 17. století stalo trhákem Aristotelovo veledílo, které Aristoteles vůbec nenapsal, na oblibě to však pranic nezměnilo. I země vycházejícího slunce měla svou příručku sexu – „Stará čínská tajemství.“ A tak bychom mohli pokračovat nekonečně, koneckonců, není se co divit, že chce každý národ své touhy nějak potvrdit a vyjádřit.

Kamenná kamásutra v Kadžuráhu (Indie)

Může sexuální poloha ovlivnit plodnost?

Kolují nejrůznější domněnky, že může určitá sexuální poloha ovlivnit plodnost nebo naopak neplodnost. Pravdou je, že pokud víte, že máte nějaký konkrétní problém, určitá drobná pomoc se ve změně pozice může nacházet. Nejčastěji v případě, kdy je žena příliš úzká nebo partner naopak příliš malý a účelné sperma nedojde tam, kam má. Pak je potřeba vyhledávat pozice, které umožňují co nejhlubší průnik, ideálně by žena měla mít pánev výše než zbytek těla. Stoprocentní efekt to rozhodně nemá, ale může to napomoci.

Naopak „antikoncepční“ pozice, jak se mnozí zvídavě tajně i nahlas ptají, neexistují. K oplodnění může často dojít už jen potřísněním spermatu okolí vagíny – rozmnožovací buňky dojdou kam mají, i když můžete mít pocit, že se tam vůbec nedostaly. Jedinou sexuální polohou, kdy zaručeně zamezíte zplození potomka, je orální nebo anální varianta a nejlépe i s použitím jiné ochranné pomůcky.

Sexem za elixírem mládí

Američtí vědci nedávno potvrdili, že ženy, které neholdují příliš sexu, trpí sníženou sekrecí v oblasti pochvy, tzv. „vysycháním“ a bludným kruhem, kdy následně styk poněkud bolí a odrazuje od dalšího „cvičení.“ Naopak styk (a nejen styk, ale i masturbace) prováděný jednou týdně udržuje zdravou hladinu a funkci všech žláz, dvakrát týdně dokonce díky množství vyplavených endorfínů zpomaluje stárnutí a pravidelně třikrát týdně napomáhá mládnutí pokožky a regeneraci svalů a srdečního orgánu! Tak do toho!

Kuriozity aneb když se sexuální polohy dělají tak, jak se nemá

Ať již si troufáte na cokoliv, vždy před zvolenou sexuální polohou zvažte všechna možná rizika. Abyste se pak neocitli s choulostivým problémem na klinice, jako například pár, který příliš nedbal na to, že mají oba v oblasti genitálií pearcing. Při dychtivém a žádostivém otáčení na všechny způsoby se kovové ozdůbky do sebe zasekly a milenecký pár se nebyl schopen odtrhnout, dokud jim odborně nepomohli páni chirurgové!

Tak stejně se snadno může stát osudným příhodný nábytek – před vyzdvižením partnerky na kuchyňskou linku se ujistěte, že je sporák vypnutý, několikrát překontrolujte, že erotická houpačka opravdu pevně drží tak jak má a ruční brzda v autě je opravdu pevně zatažená!

Koneckonců ztráta klíčků od erotických pout už je dnes postelovým klišé. Lékaři všech zemí mají tisíce historek, kdy se pod náporem divokých sexuálních poloh propadl nábytek a uštědřil milencům těžko vytažitelné třísky a nepříjemné oděrky, muži si při takovém zřícení poranili penis a ženy utrpěly divokým otloukáním poranění hlavy. Nebo se k nábytku různě připoutali a přichytili a sami pak nebyli schopni si odpomoci. Touha je mocná, ale neměla by být slepá!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno