Nově zasnoubeni aneb na co si dát pozor a co vás vlastně čeká?

Vztah se přirozeně vyvíjí, takže po společné sestěhování následují zásnuby a plánování svatby. Co vás může překvapit? Snad každá žena někdy snila o tom, že bude jednou krásná nevěsta. Krásné šaty, účes, líčení, spousta přátel, rodina a u oltáře ten vyvolený. Než se dostanete k tomu oltáři, bude to chtít vztah a taky zásnuby. Ty jsou pro spoustu žen také klíčovým momentem, protože jejich vyvolený poklekne a vysloví se.

Když se řekne ANO

Ihned poté řeknete ANO a zaplaví vás pocit štěstí a lásky. Skutečně se to děje? Co nevidět budete manželé a prožijete spolu zbytek života! Ihned začínáte plánovat svatbu, možná si pořídíte i diář, který vám toto plánování usnadní. Budete vybírat, přemýšlet, zkoušet dort, místo, datum. To je spousta věcí. Mimoto se může dostavit otázka…bude to navždy? Začnete si možná všímat věcí, které jste předtím neviděli.

Nejste jako dvojčata

Možná jste to doposud nevnímali, ale najednou zjišťujete, že teď už vás snoubenec, není úplně stejný jako vy. Nemá stejné názory, někdy řekne, že se mu nelíbí muzika, kterou vy úplně milujete. A to přinejmenším zasadí semínko pochybnosti. Dokážu s tímto člověkem žít po celý život? Protiklady se přitahují, ale je jasné, že být s partnerem, který má na vše stejný názor je tak trochu nuda, nemyslíte?

Stmelení rodin

Každá rodina má své zvyky. Někteří se schází jen na narozeniny a svátky, jiné rodiny se schází pravidelně u nedělního oběda. Někdo rodičům volá jen občas, jiný si s nimi píše a volá každý jeden den. V ideálním světě by rodiny měly mít stejné zvyky, vy tak budete společně existovat a vše bude zalité sluncem. Ne vždycky to tak je, musíte se učit přizpůsobit partnerovi a jeho rodině a on zase naopak vám a vaší rodině.

Rovnováha mezi společným a samotným časem

I když s partnerem trávíte čas moc rádi, někdy potřebujete mít „chvíli pro sebe“. Zavřít se a nic nedělat, jít s kamarádkami do kina, divadla, zacvičit si nebo na dvojku červeného. Každý občas potřebuje mít chvíli pro sebe. Aby dělal cokoliv, co potřebuje, co jej zajímá, co má rád a podobně. Když se zamilujete, chcete trávit s partnerem co možná nejvíc času, je to přirozené. Postupem však první zamilovanost opadne a vy se učíte spolu žít a dělat kompromisy. A právě čas s partnerem a čas sama pro sebe je jednou z těchto věcí.

Chození s kamarády po barech

Podobně jako vy jste za svobodna s kamarádkami chodily po barech, pily drinky a občas hodily očkem po právě příchozím muži, pánové dělají něco podobného. Na rozdíl od žen se toho muž může držet i tehdy, kdy je ve vztahu. Nepřijde mu to špatné, vždyť se jen baví, ale vy se s ním musíte domluvit na určitém kompromisu, který bude přijatelný pro oba.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno