Nevěra u žen není nic neobvyklého: Jak podvádějí a proč?

Jak ženy podvádění, k čemu je vede nevěra

Nevěra bývá často spojována s muži, ale ani ženy nejsou v tomto ohledu lepší. Proč podvádějí? Důvody vás možná překvapí! Nevěra je bohužel velmi častým jevem a častým důvodem k rozpadu vztahu. Podvádějí jak muži, tak i ženy. Existuje spousta klišé o nevěře a podvádění. Víte, proč podvádějí muži a proč podvádějí ženy?

Z pohledu mužů a z pohledu žen

Muži povětšinou podvádí ženu ve chvíli, kdy mu v sexuální oblasti něco chybí. Není plně uspokojen a hledá, kde své tužby může naplnit. Zatímco žena se dopouští nevěry nejen ze sexuálního hlediska, ale také z toho emocionálního. Potřebuje se cítit žádoucí a milována, nejde jí jen o pouhé uspokojení fyzických tužeb. Podle nových výzkumů však toto kategorické rozlišení nemusí být zcela pravdivé.

Socioložka Alicia Walker se pokoušela zjistit, proč vlastně ženy podvádějí své manžely. Očekávala standardní výsledky. Takové, které jsou ve společnosti zažité. Žena hledá v nevěře emoční podporu nebo se zamiluje do muže. Nikdy tam nejde jen o sex. A tyto mýty jí byly vyvráceny. Ve své knize The Secret Life of the Cheating Wife: Power Pragmatism, and Pleasure in Women’s Infidelity uvedla, že důvody, které se všeobecně rozšířily, jsou pouhé klišé.

Jejího výzkumu se účastnilo na padesát žen. Alicia Walker měla také své předsudky. Proto jí často překvapovalo, co vše ženy dovádí k nevěře. Přinášíme mýty, které kniha a výzkum odhalily.

Ženy nejsou nevěrné, protože se chtějí rozvést

Takřka každá podvádějící žena, se kterou socioložka mluvila, svého manžela milovala a neplánovala v nejbližší době rozvod. Jednoduše tyto ženy uvedly, že v sexuální oblasti nedostávají vše, co potřebují od svého manžela. Proto musí hledat jinde, aby si své touhy naplnily. Neznamená to však, že by chtěly od manžela nebo dokonce od rodiny odejít. Nevěra tak není o nějaké pomstě či snad snaze dostat se z nefunkčního manželství.

Nejde o impulzivní rozhodnutí

To je také další mýtus. Ženy jsou v ohledu nevěry velmi pragmatické, ví přesně, co dělají. Ženy, s nimiž Walker mluvila, byly zaregistrovány na erotické seznamce, která je velmi diskrétní. Ženy jsou velmi metodické a praktické při rozhodování o nevěře. Ověřují si, jak to bude probíhat, co všechno se může stát. Všímají si i těch nejmenších detailů.

Ženy nepodvádějí, protože jsou zamilovány do někoho dalšího

Pouze dvě ženy ze 46 dotázáných uvedly, že podvádějí proto, že nejsou šťastné ve vztahu a zamilovaly se do mužů, se kterými podvádí. Ženy se úmyslně vyhýbají tomu, aby se zamilovaly do muže, se kterým podvádějí svého manžela. Chtějí najít pouze někoho, s kým si užijí, splní si erotické představy. Zamilovat se určitě nechtějí.

Ženy nepodvádí jen s jedním mužem

Většina žen uvedla, že podvádějí svého manžela s více muži. Nemají totiž pocit, že jeden jediný muž by naplnil všechny jejich představy a splnil všechny potřeby. Nespoléhají na jednoho muže.

Ublíží nevěra?

Alicia Walker během této studie změnila pohled na nevěru, především na předsudky o ní. Asi nikdo nechce, aby jej jeho partner či partnerka podváděli, ale pokud to nezjistí, skutečně mu to ublíží? Výše zmíněné ženy měly vše velmi dobře promyšlené, byly schopny zajít hodně daleko, aby vše udržely v tajnosti.

37 Komentáře

 1. Ten kdo pise tento clanek je bud mene inteligentni nebo si obhajuje neveru a to verejne. Samozrejme, ze nevera vzdy ublizuje a to minimalne tomu, kdo podvadi. Kdyz je fyzicky styk, tak je to chemie, (serotonin, dopamin) a tudiz to vede cloveka k opakovani. Takovy clovek je potom rozpolceny a myslenkami a emocemi je mimo vztah v kterem zije a energii kterou by mel/a davat do vztahu, plytva jinde. Nevera je jen dukaz problemu, ktere neumi clovek resit. Nebo ne?

 2. Aha, takže ženy podvádějí proto, že potřebují ukojit své sexuální touhy.
  Podvádí většinou z více muži, a nejsou do nich zamilované.
  A pak že nám chlapům jde jen o tu jednu věc.
  Ženská potřebuje několik chlapů aby ukojila své touhy.
  Nám stačí jen jedna ženská, kterou nebolí pořád hlava.
  Ještě že pro vás existuje tolik článků, jak se vyhnout narcisům, šovinistům , držgrešlím a mamánkům, abyste si mohly vzít hodnýho chlapa, kterýho pak s nima budete podvádět.
  Mě se zdá, že ženská, která potřebuje urostlýho, samostatnýho, finančně zajištěného a galantního chlapa, který o sebe bude pečovat ale zároveň nebude vypadat zženštile, nebude nikdy spokojená. Nesměl by příliš často volat rodičům, nikdy nezapomenout na kytku nebo SMS z práce, musí být tolerantní ke všem vašim zlozvykům a sám nesmí žádné mít.
  Taky musí být věrný a schopný si v klidu promluvit o vaší nevěře a hned vám jí odpustit.
  Nakonec to všechno bude stejně na nic, protože ve třech různých provedeních ho stejně neseženete, a jeden chlap přece všechny vaše sexuální touhy neuspokojí.
  Takže všem neuspokojeným ženám radím, začněte točit porno, budete spokojené, a chlapi taky.

 3. Nejde o to, jestli to ta moje zjistí. Ale jak bych ten vztah asi vnímal já sám, kdybych věděl, že tu svou podvádím a že z ní dělám krávu. Asi by to totálně ztratilo kouzlo vztahu, kterej je pro mě naprosto fenomenální. Neznáte co? Já kolem sebe vidím ty krátkodobý vztahovače, co se hned rozejdou, maj holku na pár dní, odkopnou ji, holky ty dělaj to samý, nikdo s nikým nevydrží dlouho. a pak se jdou věšet. protože nemají to citový naplnění. co že si užijí? jo je to fajn si pořádně zastříkat do pěkný holky… ale citovýmu naplnění se žádnej orgáč nevyrovná. a to říkám jako profík.

 4. Ze stareho egypta a rima mame dana fakta a to ze pokud se populace uvni do bodu kdy uz neni pro muze ani zeny dulezite mit rodinu a deti a dulezitym se stanou pouze prozitky. Tak takova to civilizace zacne padat do upadku az se jednoho dne probudi a zjisti ze je obklicena barbary ktery sice nemaji skoro zadnou svobodu ale je jich 5x vice a jsou zivota schopnejsi nez vy.

  Minutu ticha za EGYPT.
  Minutu ticha za RIM
  Minutu ticha za ZAPADNI CIVILIZACI.

 5. U žen je to úplně stejné jako u chlapů. Měl jsem přítele mimořádně exponovaného a jeho zájem o ženy byl čistě sexuální se všemi alternativami, které autorka uvádí z výzkumu. Ročně zvládal přes tři stovky žen zhruba tohoto typu. Jen se na ženskou podíval a měl ji a ona jeho. Stejná krevní skupina. Říkával: nemůžeš mít všechny žena na světě, ale se musíš o to alespoň pokusit. K tomu potřeboval velkoměsto, na vesnici se to nedá dělat. Tak se kluci ani nesnažte.

 6. Něco na tom bude. Již nyní je zde málo lidí na práci. Kdyby se narodily ty děti, které se narodit mohly, a neskončily v kyblíku, tak by bylo jinak a bude hůře český národe.

 7. Já to zažil. Manželka měla úplně vše – jsem poměrně úspěšný podnikatel (i milujícího manžela, který třeba vymyslel víkend v Turecku jen tak). Jenže byla to nuda. Poté odešla (když jsem je přichytil) s mým nejlepším kamarádem (navíc bratrancem – o deset let mladším). Po půl roce ji poslal do háje. Zkusil jsem to, ale když vám sem tam vmete do tváře, jaký byl on skvělý … Teď se rozvádíme a náráz se chová úplně skvěle (jako by dosáhla to, co chtěla). Ženské jsou nepochopitelné

 8. to jsou zase žvásty,Alicia Walker by si měla strčit jeden prst do ucha druhej do nosu a říct jsem dilina ….víc mě prostě nenapadá

 9. Výborně! Holky to chtěj taky? A proč tedy pak vymýšlejí akce typu #MeToo???? Pak ti chlapi do ničeho nepůjdou, aby je někdy někdo neobvinil. Nedivte se, že zánonitě vymřeme, protože ti barbaři s turbany a kostkovanými ručnbíky na hlavách, o kterých mluvil Špekoun, těm je nějaký #MeToo u zadku…

  • Kdyby měli turbany a kostkovaný ručníky, tak to ještě jde, protože by to byli Arabové a Peršani.
   Bohužel, do evropy se cpou spíše ti, co mají sukni z palmových listů a nádobí z lebek svých nepřátel.
   A ti MeeToo určitě znají, říkají to vždycky při hromadném znásilnění.

 10. Já něcu chcu, nevím co, ale musí toho být hodně a hned. Lež, manipulace, překrucování pravdy, vytváření problémů.

 11. to,že mají být muž a žena věčně spolu nám zavedla až církev ve svém desateru, i když tam to není specifikováno. í – nepožádáš ženy blžního svého. Když to nebude osoba blízká, tak požádat můžeš a o chuti žen se vůběc nemluví. Prostě ti žijí podle přírody, která respektovala výběrf silnějšího.

 12. Spekoune promiñ.
  Piš česky, ale myslím, že vím, co jsi chtěl asi říct
  Nicméně souhlasím s panem astv.
  ASTV ? Mi připomíná!…ASi TVoje

 13. Takze je vlastne ok i to kdyz nekoho zabiju pokud to nikdo nezjisti.. za me nazor v tomto clanku je uplne dementni.

 14. Měla jsem manžela. Z počátku velkej frajer, znalej světa. Pak zneuznanej ufňukánek . Pak začly adrenalinové sporty a pak dámské spodní prádlo pod džínama a nakonec po 20 letech maželství zjistil, že je tak trochu teplej a tak trochu na ženský.
  Když mi došlo že je pro něj důležitější dobrodružný sex, udělala jsem z něj 18teráka. A nelituji. Za prvé jsem zjistila že jsem ženská a poznala, jaký je normální sex, za druhé se oprostila od despotického partnera, který svou tvrdostí zakrýval svou slabost.
  No a teď mě teplouši ukamenují 🙂

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno