Nejčastější chyby ve vztahu: Přestaňte analyzovat!

Máte tendence hodnotit, zkoumat a přebírat ze strany na stranu aktuální vztah? Proč je to tak či onak? Co to znamená? Otázky, samé otázky. Dostanete na ně uspokojivou odpověď? Asi úplně ne. Přemýšlení o vztahu je v pořádku, kam směřujete, zda se chcete posunout, to je všechno v pořádku. Když se to však zvrtne a budete přemýšlet opravdu nad vším, pak zbytečně budete kazit vztah. Vy z toho budete nešťastní a objeví se tendence řešit to i s partnerem.

Co tím myslíš?

Dumáte nad tím, co partner myslel tím, co řekl? Co to vlastně znamená? Proč to řekl, co tím chtěl říct? Co si ve skutečnosti myslí? Proč dělá to, co dělá? Jakmile se denně začnete zabývat těmito otázkami, pak je jasné, že to bude mít dopad na vás a váš vztah. Celé toto řešení a analyzování vztahu mu může uškodit a spět až k rozchodu. Co tedy nedělat? Čemu se raději nevystavovat ve vztahu?

Neanalyzujte vše, co partner řekne

Soustředíte se až moc na vše, co partner řekne? Někdy lidé prostě neumějí komunikovat, ne vždycky totiž říkají to, co si skutečně myslí. To, že vám partner denně neříká, že vás miluje nebo že se mu stýská, neznamená, že to tak není. Zkuste vše, co řekne nebrat doslova a zbytečně nad vším nepřemýšlejte.

Nehodnoťte váš vztah

Přehodnocujete vztah. Jak se cítí partner? Jak se cítíte vy? Co si o sobě myslíte? Nepokoušejte se analyzovat a hodnotit vše, co se děje. Spousta věcí se děje v určitém kontaktu, což má samozřejmě vliv na to, co druhý říká. Nehodnoťte všechno, co uděláte vy nebo partner.

Najděte si hobby

Koníčky by měl mít každý člověk. Pokud máte spoustu času, pak se můžete až nezdravě zabývat vztahem. Choďte plavat, učte se nový jazyk, choďte cvičit, venčit psy, vyrábějte šperky a mnoho dalšího. Najděte si zkrátka něco, co zaměstná nejen vás, ale také vaši mysl a vy nebudete mít čas řešit váš vztah.

Co potřebujete ve vztahu?

Časté řešení a přehodnocování vztahů nebo partnera je signál pro vás, že pořádně nevíte, co chcete. Udělejte si jasno v tom, co potřebujete a co chcete. Není špatné přiznat, že se necítíte ještě na vážný vztah nebo naopak, že jej už chcete. Jakmile víte, co chcete, nebudete mít tendence řešit váš vztah a neustále jej zkoumat pod drobnohledem.

Myslete pozitivněji

Všude je samá negace, lidé poukazují na to, co všechno je špatně. V takové době je někdy těžké myslet pozitivně. Zajímejte se o své okolí, o lidi okolo sebe. Jak je vašim přátelům? Vašemu psovi? Nejlepšímu příteli? Rodině? Odkloňte zkrátka svou mysl od špatných myšlenek.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno