Nechcete vypadat starší? Vyhněte se těmto účesům!

Žádná žena nechce, aby vypadala starší. Ženy se obecně snaží působit mladistvým dojmem, oblékají se moderně a tak, aby to lahodilo jejich postavě, snaží se make-upem zamaskovat nedostatky a vypadat o pár let mladší. K tomu samozřejmě patří také účes. Pravidelně navštěvuje kadeřnici mnoho žen různých věkových kategorií. A někdy touží po účesu, který jim úplně nemusí slušet nebo je dělat zbytečně staršími.

Jaký účes si vybrat?

Líbí se vám nějaký ten účes v časopise, na vaší oblíbené herečce nebo zpěvačce? A to natolik, že jste se rozhodla radikálně změnit účes. Jdete ke kadeřnici, posadíte se do křesla a vytasíte se s fotkou v časopise. „Tohle chci!“ zapíchnete do jedné z fotek prst. Sluší to té herečce nebo zpěvačce, proč by to neslušelo vám?! Herečky nebo zpěvačky za sebou mají tým odborníků, vizážistů, kadeřníků a dalších specialistů, kteří se starají o vlasy hvězd. Ne všechno, co sluší hvězdám sluší i vám! Jakým účesům se vyhnout, protože vás dělají starší?

Velmi dlouhé vlasy

Kadeřníci se obecně shodují, že příliš dlouhým vlasům by se měly vyhýbat zejména ženy, kterým je nad čtyřicet. S velmi dlouhými vlasy je také hodně práce. Lepší je volit trochu kratší sestřihy, které jsou podél obličeje hezky sestříhané.

Příliš krátké vlasy

Velmi krátké vlasy dodávají šmrnc a ženy v něm vypadají mladistvě, ale ne vždycky. Mnohdy to spíš působí dojmem stará-mladá a toho nechce docílit žádná žena. Chcete-li zkrátit účes, pak se raději poraďte s profesionálním kadeřníkem.

Velmi hustá ofina

Kromě hustoty je tato ofina rovně střižená a poměrně dlouhá, takže padá do očí. Opticky vaše oči vypadají menší a tím pádem upozorňuje na mimické vrásky, což dělá ženu starší, než ve skutečnosti je. Chcete-li mít nutně rovně střiženou ofinu, pak volte vzdušnější střihy, ve kterých vám nezapadnou oči.

Vyčesané vlasy

Pokud nejste vyloženě ten typ, kterému vyčesané vlasy sluší, pak je dobré se jim vyhnout. Vysoko vyčesaný culík, který je navíc i natupírovaný se hodí na určité situace (plesy, večírky a podobně), do běžného života moc ne.

Příliš vyžehlené vlasy

Pokud se oháníte žehličkou každé ráno, dbejte na správné přípravky, které budou vlasy chránit. Kromě toho se nedoporučuje vlasy příliš vyžehlit. Dohladka vyžehlené vlasy přidávají pár let navíc. Když už musíte vlasy žehlit, pak by to mělo být občas. Nedávejte si s žehlením tolik práce a hned budete vypadat o pár let mladší.

Dívčí účesy

I když se vám líbí účes s dvěmaa culíky jako rozverná školačka, raději jej přenechejte mladším ročníkům. Tento účes podporuje mladistvý vzhled a dívčí nevinný look, což u žen nad třicet let nepůsobí úplně dobře. Pardon, dámy 🙂

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno