Že často nadáváte? Pak budete pravděpodobně zdravější než ostatní

nadávat je zdravé

V životě už snad každý někdy nadával, obvykle šlo o nepříjemný zvyk, ale studie zjistily, že to může mít své výhody. Nezdá se to, ale je tomu skutečně tak. Lidé, kteří nadávají, už nemusejí být jen „ti špatní“, kteří nejdou možná i pro ostřejší slovo daleko. Nadávání může podporovat barvitost jazyka, může mít pozitiva na duševní a tělesní zdraví, ovlivňuje také konverzaci. Máte tedy víc a víc nadávat?

Nadávky jako zdroj uklidnění nebo vyššího IQ

Vulgarismy nemusejí být jen něco nevhodného a špatného, společnost to však často odsuzuje, na veřejnosti se nadávky nevyužívají, není to správné a vhodné. Ano, asi se nehodí pro každou příležitost, to uznává většina lidí, ale zdravě se pohádat nebo vykřičet v pohodlí doma, proč ne. To není nic proti ničemu. Díky tomuto kroku se můžete cítit daleko lépe, ba co víc, prospívá to lidskému tělu a lidské psychice. Ventilování vzteku a bolesti je správné, zadržovat emoce se nevyplácí. V konečném důsledku to totiž může mít vliv na vás a někdo se může uchýlit až k fyzickému napadení.

Jste upřímnější

Nadáváte pravidelně? Pak to může znamenat, že jste čestní a upřímnější než ti, kteří vše řeší v klidu a míru. Nedávná studie zjistila, že lidé, kteří mají sklony nadávat, často méně lžou. Studie našla pozitivní vztah mezi nadáváním a čestností.

Větší odolnost proti bolesti

Studie, která byla provedena v roce 2011, zjistila, že nadávání může zvyšovat odolnost proti bolesti. Domnívají se, že nadávání může aktivně uvolňovat přírodní chemické látky, které mají vliv na bolest a mohou jí také odstraňovat.

Nadávky mohou znamenat inteligenci

Že se to dohromady moc neslučuje? To se budete divit! Studie naznačují, že plynulost nadávek a jejich rozmanitost (obvykle jich používáte hned několik) se spojuje s větší slovní zásobou. Vědci, kteří nadávání studovali, také poukázali na to, že se to může spojovat s vyšším IQ.

Vulgárnosti ovlivňují cvičení

Výzkum provedený v roce 2017 naznačuje, že nadávání může mít vliv na výsledky vašeho cvičení. Účastníci studie byli zkoumáni při jízdě na kole, byli požádáni, ať opakují neutrální slova a poté vulgarismy. A výsledek? Nadávky pomohly zlepšit výkon.

Pocity klidu

Odborníci se shodují, že sprostá slova nemusejí nutně znamenat něco špatného. Během nadávání se zvyšuje krevní oběh, endorfiny a celkově lidé mají větší pocit klidu a kontroly. Navíc, také jste někdy zažili to, že když nadáváte, uleví se vám a cítíte se spokojeně a lépe? Takže žádný stres, nadávky mohou být v některých případech zdravé a prospěšné!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno