Může sex zpomalit stárnutí? A jaké je potom optimální množství sexu?

Sex je přirozená součást lidského života, snad každý někdy zažil dobrý a naopak špatný sex. Pro mnohé je to zábava! Sex si od jistého věku užívá pravidelně spousta lidí. Když partnera máte, pak je to zřejmě víc, než když jej hledáte a snažíte se v kupce sena najít toho, který bude „tím pravým“ pro vás. Nicméně sex není jen zábava a hra, může mít vliv na vaše zdraví. A to pozitivní!

Kde pomáhá sex:

  • Může zmírnit stres
  • Zlepšuje spánek
  • Snižuje krevní tlak
  • Posílí imunitní systém

Kromě výše zmíněného jste si s partnerem mnohem bližší, spojení v jedno, cítíte se propojení a vzájemně spolu sdílíte intimitu. A vědci přišli s dalším novým výzkumem. Podle něj sex může pomoci chránit lidskou DNA a pomáhá tak lidem žít déle. A to je přeci dobrá zpráva, nemyslíte?

Výzkum v sexu

Vědci z University of California in San Francisco sledovali sexuální život skupiny matek, které měly různě trvající vztahy. Celý výzkum trval jeden týden a účastnice denně poskytovali informace o jejich celkové spokojenosti se vztahem, stejně jako o případech konfliktu, podpory nebo intimity s partnery.

Když vědci srovnávali informace žen s krevními vzorky, našli opravdu fascinující vzorec. Ženy a matky, které měly sex se svými partnery minimálně jednou během celého týdne, měly pozměněné DNA a části buňky odpovědné za stárnutí než ty, které sex během tohoto výzkumného týdne neměly.

Kolikrát je třeba mít sex?

Tato malá studie by měla být rozšířená a celá věc by se měla víc prozkoumávat. Existuje spousta vědecky podložených způsobů, jak prodloužit život. Navíc další a další výzkumy ohledně sexu ukázaly, že páry, které měly sex minimálně jednou týdně, získali spoustu změn. Nebyli tolik nervózní, vyplavovaly se hormony štěstí a podobně. Jaký je tedy závěr? Pro zmírnění stárnutí je dobré mít sex minimálně jednou týdně! Rozhodně to vyzkoušejte.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno