Mravenci všude, kam se podíváš: Jak se jich účinně zbavit?

Malý hmyz, který je velmi výkonný.

Mravenci. Malý hmyz, který je velmi výkonný, organizovaný a pilný. Jejich práce a smysl pro velké seskupení mnozí obdivují. Když vidíte v přírodě mraveniště, fascinovaně jej pozorujete. Uvnitř se totiž děje velká spousta práce a úkonů. Každý má svou funkci, ví přesně, co a jak dělat. Umí žít pospolu, ve velkém celku a jsou nesmírně pracovití. Ne vždy na ně můžete koukat obdivně, zvláště když se promenádují ve vašem bytě či domě. To řešíte, jak se jich co nejrychleji a nejefektivněji zbavit.

Jak se zbavit mravenců?

Berou útokem zejména vaši kuchyň, zahradu, spíže, sklepy, zkrátka všechny místnosti, kde skladujete potraviny. Objevují se ve dvou obdobích, před zimou, kdy hledají ideální místo, kde by se schovali před nastávající zimou. Na jaře se zase snaží obohatit na váš úkor, chtějí se zásobit jídlem, které máte doma. Pochodují si pěkně v řadě za sebou a vy se jich chcete zbavit. Jsou to vetřelci, kteří u vás nemají co pohledávat! Jaký je klíč k jejich likvidaci?

Okřídlení mravenci se dostávají k vám skrz otevřené dveře nebo okna, jako prevenci zvolte síto nebo mřížku, skrz kterou neproniknou nejen mravenci, ale žáden hmyz. Mravenci v bytě nebo mravenci v domě to je věc, kterou lidé nevidí příliš rádi. Můžete je hubit různými způsoby, ale chcete-li se jich zbavit trvale, pak to chce najít místo, kudy se k vám dostali. Stačí pečlivě zmapovat jejich cestičku a přesně víte, odkud se k vám stěhují. Následně můžete využít některý z níže uvedených postupů, jak se mravenců účinně a jednoduše zbavit. Mravenec faraon tak ve vaší domácnosti nebude mít místo a prostor!

Hubení mravenců

Jak je účinně ze svého domova vypudit? V podstatě existují dvě možnosti. Můžete je hubit za pomoci babských rad a různých tipů, které více či méně fungují nebo sáhnout po chemii či pasti. U každého platí a funguje něco jiného, proto se nebojte vyzkoušet klidně několik postupů a metod.

Síla bylinek

Na mravence se můžete vytasit s bylinkami a kořením. Nevoní jim totiž, takže se budou vašemu obydlí vyhýbat. Účinná je máta, hřebíček, kari nebo skořice. Také můžete využít cibuli, ocet nebo šťávu z citronů. Tyto metody musíte opakovat, jelikož tyto metody mravence nezlikvidují, pouze je odkloní jinak. Jakmile látky vyprchají, opět se k vám vrátí.

Křída

Nakreslete bílou křídou čáry okolo míst, kudy se k vám dostávají a je hotovo. Uhličitan vápenatý je velmi spolehlivě odpudí. Řešíte mravence na zahradě? Pak můžete použít bílou křídu. Rozdrťte ji a nasypte okolo rostlin. Křída umí odpudit nejen mravence, ale také slimáky. Pozor, je nutno po každém dešti přidat novou dávku křídy.

Vyzkoušejte jed

Jestliže babské rady nezabírají a vám domem proudí stále kolonie mravenců ve snaze ukrást vám něco z vašich zásob, pak můžete přistoupit k chemickým pomocníkům. Chemický pomocník vám může pomoci eliminovat problémy nejen v bytě, ale také na zahradě. Existuje spousta přípravků, které můžete využívat.

Spreje a postřiky

Ty můžete využít doma nebo na zahradě, vždy sáhněte po správném prostředku, abyste nezničili rostliny. Spreje jsou vhodné pro domácnosti, většinou bývají bez zápachu, takže nijak nevadí. Používejte přesně podle návodu. Postřiky aplikujte na zahradách.

Past na mravence

Nebo také mravenčí bufet. Jde o plastovou nádobku, ve které je roztok hubící mravence. Umístěte jej tam, odkud se k vám dobývá mravenčí kolonie. Finta je v tom, že mravenci nezemřou okamžitě, mohou ještě nakazit mraveniště, díky čemuž můžete zlikvidovat celé hnízdo, bez většího problému. Držte mravenčí bufet daleko od dětí nebo zvířat.

Jak se zbavit mravenců na zahradě?

Aromatické rostliny

Chcete-li bojovat s mravenci na zahradě, pak spolehlivou babskou radou je sadba aromatických rostlin. Jejich vůně totiž mravencům velmi vadí a to i v menším množství. Nasaďte na záhonky například citronovou trávu, mátu peprnou, majoránku, pelyněk. Může to být také česnek nebo levandule.

Vůně kávy

Mravenci nemají v lásce zrovna kávu, takže pokud kávovou sedlinu usušíte a poté nasypete do zahrady, pak se z ní budou klidit.

Granuláty a gely

Na zahradě, kromě postřiků působí také granuláty a gely. Vybírejte takové, které budou netoxické pro vaše rostliny, ale spolehlivě vyhubí mravence.

Jed na mravence

Ten vybírejte pečlivě, vzhledem k tomu, že jedy mohou být škodlivé pro rostliny, zvířata i menší děti, určitě je dobré pečlivě prozkoumat jeho nežádoucí účinky. Na trhu je k dispozici hned několik produktů.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno