Máte neobvyklé chutě a zvětšená naďra? Asi jste těhotná!

Jste-li těhotná, pak vám to většinou potvrdí těhotenský test, který si koupíte, nebo vám to oficiálně potvrdí lékař. Když se ženy snaží otěhotnět, pravděpodobně své tělo sledují, kupují si těhotenské testy a snaží se zjistit, zda jsou těhotné nebo ne. Vaše tělo vám napoví i samo.

Jak poznat, že jsem těhotná?

Máte podezření, že můžete být těhotná? Asi tou nejlepší a nejjistější variantou, jak to zjistit je jít k lékaři. Nicméně tělo vám může dávat jisté signály, kterými naznačuje, že vám pod srdcem roste nový život. Jaké signály to mohou být? Podle čeho můžete poznat, že jste těhotná, aniž to víte z těhotenského testu nebo z úst lékaře?

Zvětšená ňadra

Ňadra se mohou poměrně brzy zvětšovat a stávají se citlivějšími, dokonce u některých žen dva týdny poté, co otěhotní. Mohou se zdát plnější, těžší a nemusí vám najednou sedět podprsenka, kterou běžně nosíte bez větších problémů.

Ranní nevolnosti

Velmi častý signál, že jste těhotná. Některé ženy tento signál zaměňují za žaludeční nevolnost nebo nějaké jiné onemocnění. Tento signál se může spustit i během odpoledne, večer a může mít jeden jistý spouštěč, nejčastěji určitý typ jídla, zápach a podobně.

Citlivost na pachy

Běžně vám nějaký ten zápach nebo vůně nevadí, ale najednou máte pocit, že parfém, který používáte, je silnější a nějak vám nevoní? Vůně tvarůžků je pro vás najednou silnější a mnoho dalšího. I to může být znamení, že jste těhotná.

Časté močení

U většiny žen dochází ke zvýšené potřebě močení a to nejen přes celý den, ale například také v noci. Jde o jeden z nejčastějších možných příznaků těhotenství.

Neobvyklé chutě

Začínáte pociťovat jiné chutě? Na něco, co jste předtím nemohli ani cítit? Nebo jsou vaše chutě velmi neobvyklé? Pak to může znamenat těhotenství. Náhlé změny chutí jsou způsobeny hormonálními změnami.

Celková únava a mdloby

Měli jste předtím energie na rozdávání, ale najednou jste pořád unavená? Únava může signalizovat spoustu věcí, mimo jiné také těhotenství. Někdy se mohou objevovat také závratě nebo dokonce mdloby.

Náladovost

Můžete se cítit podrážděná, nevrlá, nervózní, smutná. Věci, které vás předtím dojímaly, vás nyní rozpláčou, vše pociťujete intenzivněji a silněji než doposud. I to může být signálem k tomu, že jste v očekávání.

Všechny tyto příznaky mohou, ale samozřejmě také nemusejí nutně poukazovat na to, že jste těhotná. Výše uvedené příznaky mohou poukazovat na řadu nemocí. Stoprocentní jistotu budete mít u lékaře, který z vyšetření krve a moči zjistí, zda jste nebo nejste těhotná.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno