Nebojte se masturbace aneb masturbací pro lepší zítřky

Všichni si to děláme a kdo tvrdí, že ne, ten si to dělá dodnes. Masturbace! Proslulý, oblíbený český film o české nátuře na dovolence tímto jasně definoval prostou lidskou přirozenost, kterou my Češi občas rádi cudně skrýváme. Masturbovat je přirozené, běžné, prospěšné a co víc – dokonce nadmíru zdravé! A pokud nemasturbujete často, měli byste začít!

Bez masturbace by nebyl sex

Možná vám to bude připadat podezřelé a nepravděpodobné, ale díky naší schopnosti masturbovat si pak dokážeme více a plnohodnotně vůbec užít samotný pohlavní styk. Ačkoliv vznik slova masturbace není úplně přesně zmapován, vědci se dohadují, že v podstatě do překladu znamená „prznit se rukou.“ Samotnou masturbaci pak dělíme na automasturbaci, heterosexuální a homosexuální masturbaci, takže masturbovat vždy neznamená být na to sám!

V širším slova smyslu vlastně masturbace zahrnuje i partnerské laskání nejen rukou, ale také orálně. V podstatě sem spadají všechny ostatní techniky, které vás napadnou a při nichž nedojde k proniknutí penisu do pochvy. Dokonce průměrně věnujeme samotnému sexu jednu desetinu času a zbývajících devět desetin věnujeme masturbaci! Stále více vědců si je ale jistých, že má masturbace vlastně nadmíru ozdravné účinky…

Ženy jsou z Venuše…

Tak jako nám příroda nadělila jisté pohlavní rozdílnosti, rozdílnosti chápání a mnohdy i vnímání světa, nadělila nám i jiné prožitky a odlišné vnímání sexuality. A protože je spousta vědeckých kapacit, které sbírají seriózní informace o neseriózních oblastech našich životů, zmapovali vědci i tuto oblast. Ženy v průměru začínají masturbovat nejčastěji kolem 14. roku života. Jen 9% dívek zkouší sebeuspokojování dříve jak před 12. rokem a celá 1/3 populace něžného pohlaví se k autoerotice uchýlí až ve věku osmnácti let a více. Nejvíce samozřejmě masturbují ženy a dívky v „začátcích,“ než se dokonale poznají a pochopí, co jim dělá dobře. S věkem frekvence potřeby sebeuspokojování i samotného pohlavního styku logicky postupně klesá, relativně však zájem upadá jen pomalým a nenuceným tempem. Do zhruba třiceti let pravidelně masturbuje (ať již sama či s partnerem/partnerkou) více jak polovina ženské populace, plných 52%! Oproti tomu nejdramatičtěji zájem klesá po přechodu a masturbaci po 60. letech věku přiznává už jen pouhých 25% žen.

masturbace u žen je častější v mládí
Do zhruba třiceti let pravidelně masturbuje více jak polovina ženské populace

…A muži z Marsu

Muži naopak praktikují kariéru padající hvězdy. Rychlý vzestup apetitu a nadšení pro masturbaci, s kterou začínají tak jako ženy kolem 14 let, je vystřídán rychlým ochabnutím zájmu o takovéto praktiky po čtyřicítce a pak pomalým návratem k osvědčeným technikám na stará kolena s příchodem druhé mízy. Muži takřka pravidelně masturbují celý svůj život, v hojné frekvenci, ještě i ve věku 60 let a více (až 75% všech mužů). U mužů ovšem masturbace v 80% všech vyjádření skutečně znamená pouze autoerotiku.

Co na to náboženství?

Masturbace byla ještě donedávna veřejností vnímána jako tabu, jako něco nečistého, nesprávného a jako něco, o čem se nemluví. Poslední dobou naštěstí tabuizace většiny kultur bortí své hranice a my se učíme o takovýchto tématech otevřeně mluvit a to nejen mezi sebou, v partnerských vztazích, ale i s dětmi, kterým tak nestavíme zbytečné konverzační překážky. Přesto je pro mnoho náboženství jakákoliv forma sexu a masturbace především, stále vnímána jako „prznění,“ jako plýtvání božskou energií a výsměch plodnosti a manželskému poslání.

  • Křesťanství například na masturbaci nahlíží jako na poruchu lidských vztahů, kdy člověk, který má potřebu sebeuspokojování, trpí hlubokými stresy a nevyřešenými
  • Judaismus dokonce hovoří o mužské masturbaci jako o těžkém hříchu a žádá useknutí ruky tomu, kdo ji provozuje.
  • Dokonce i Islám označuje „onanistu“ jako toho, na něhož Bůh nepohlédne v soudný den.
  • Všeobecně je tedy na masturbaci nahlíženo skrze prsty a s odsuzováním. Africké kmeny svým ženám provádějí obřízku, aby z masturbace neměly žádný požitek rozkoše, netoužily po ní a skutečně si užívaly styk pouze za účelem plodit děti. V určitém slova smyslu v tomto spatřují význam i vyznavači mužské obřízky.
  • Jednou z mála výjimek, které proti masturbaci nic neměly a dokonce ji propagovaly ve svatých spisech, bylo náboženství starověkého Egypta. Podle pověsti stvořil svět bůh Atum při sebeuspokojení, o čemž svědčí mnohé nástěnné malby. A každý nábožensky založený Egypťan s radostí oslavoval tuto schopnost vlastním tréninkem.

Nic se nemá přehánět

Samozřejmě i tady mohou hrozit určitá zdravotní rizika. Pokud se do uspokojování rukou příliš zaberete, můžete si způsobit poškrábání nehty, či jiné oděrky a bolístky za použití jiných pomůcek. Nadměrná intenzita o vyvrcholení může také dlouhodobě vést ke kvasinkovým zánětům a nebo otokům pohlavních orgánů. Až do padesátých let minulého století byla dokonce masturbace považována za příčinu duševních i tělesných neduhů. Nejeden vědátor tehdejší doby se ji snažil vyléčit. Za jeden příklad z mnoha zmíníme všem asi známý například pás cudnosti, který se vyráběl pro chlapce, aby se odnaučili mít erekci! Zdá se, že neúspěšně.

Sportovní klání?

Nicméně asi nikoho nepřekvapí, že se i v této oblasti již pořádají sportovní klání. A současný nesporný talent v maratónu masturbace za Českou republiku prokázal mladík, který masturboval 8 hodin a 5 minut v kuse. Celosvětově se tak umístil na krásném druhém místě. Absolutní rekord drží ovšem mladík z roku 2005, který masturboval na mistrovství 9 hodin a 35 minut v kuse. Je na vašem posouzení, zda byste se na takovéto mistrovství chtěli jet podívat osobně nebo alespoň v televizi.

Když ženy masturbují

Nedávné studie prokázaly, že u žen, které nevedou aktivní sexuální život, dochází k útlumu funkce vnitřních žláz, které produkují při styku tolik potřebnou „vlhkost,“ jednoduše řečeno dochází k vysychání. Čím delší je prodleva mezi sexem, tím bolestivější pak může styk být a žena se tak může dostat do začarovaného kruhu, kdy se vyhýbá sexu.

Dokonalým řešením se však ukázala být právě ženská masturbace! I sebeuspokojení, které končí vyvrcholením, má za následek pravidelné a rytmické stahy dělohy a všech přilehlých vnitřních svalů a produkci tolik potřebného sekretu ze žláz. Stačí mít orgasmus jednou týdně a problém je zažehnán. Pokud si žena dopřeje vyvrcholení (ať již sama nebo s partnerem) pravidelně alespoň 2x týdně, výrazně se tím zpomaluje stárnutí pleti. Otázkou zůstává, zda při pravidelné frekvenci 3x týdně pak dochází k mládnutí…?

masturbace je zdravá
Veďte aktivní sexuální život…

Společná masturbace

Jak již bylo zmíněno výše, masturbací je myšleno veškeré dráždění rukou i co se týče partnerských hrátek. Pokud ale máte chuť ve vašem sexuálním životě přinést do peřin všednosti nový závan, není nic vzrušivějšího, než se dívat na partnera/partnerku, jak před vámi masturbuje! Samozřejmě je důležité, abyste se předem dohodli, zda je to oběma stranám příjemné. Nenuťte se do něčeho, co vám nedělá dobře. Stanovte si také třeba pravidla, pokud se budete chtít pak aktivně zapojit, jak poznat, kdy můžete nebo co je tomu druhému příjemné a co ne.

Pozorováním partnera nebo partnerky, kterak před vámi masturbují. A nedělají to v utajení a těsně před načapáním, se můžete naučit nebývale mnoho o vnímání sexuality toho druhého. Pouze při masturbaci máte vlastně styk sami se sebou, jste jen vy a vaše představy a máte svá oblíbená gesta, místa a pohyby, o kterých víte, že vás vzrušují. Tomu druhému se tyto vaše představy a přání často nesnadno popisují slovy. Ale bude-li vás moci pozorovat, mnohé se přiučí! Můžete si pak vzájemně poskytovat rozkoš na úrovni, která je nejniternější představou toho druhého a posunout partnerský sex na novou dimenzi!

Masturbujte společně!

Na rozdíl od společné masturbace je ta vzájemná masturbace prováděna vzájemně partnery. Tedy partneři si uspokojení provádějí vzájemně a současně. U mužů se žena soustředí na penis a u žen se muži soustředí zase na klitoris nebo pochvu. Může jít o předehru, která vás naladí na samotné milování či jako možnost uvolnění stresu a napětí. Jde o velmi vzrušující metodu, kdy se učíte poznávat partnerovo tělo. Vy, ale také váš partner, zjistíte, co se tomu druhému v sexu líbí, co jej vzrušuje. Je to orální uspokojení nebo snad klasické dráždění rukou? To všechno se během vzájemné masturbace dozvíte. Navíc to také může posilovat váš sexuální a partnerský vztah. Vzájemná masturbace může vyvrcholit společnými orgasmy, které jsou také poněkud jiným a novým prožitkem. Nežeňte se však za tímto prožitkem za každou cenu, aby se ze vzájemné masturbace, která má být uvolňující a pohodová, nestala „povinnost“ dosáhnout společně orgasmu!

Proč je masturbace tak zdravá?

Nejspíš jste slyšeli už nejedno klišé o tom, v čem všem je vlastně ten sex prospěšný. Ano, zkrátka vyvrcholení, ať již při sexu nebo dílem vlastní ruky, má mnoho nesporných pozitiv. Jednak se vlnou rozkoše rozpohybují svaly pánevního dna a pomáháte tak předcházet problémům s únikem moči. Také se do těla vyplaví ohromné množství hormonů štěstí a dalších prima hormonů, které jsou účinnou prevencí před rakovinou prostaty nebo prsu. Pravidelný orgasmus také napomáhá obnově buněk a pozastavuje stárnutí, jak bylo zmíněno již výše, pleť je pružnější a mladistvější.

Hormony v akci

Záplava všech těch hormonálních bouří, které nás vynesou až na vrchol, má také jako vedlejší účinek efektivní boj s depresemi a jinými duševními chorobami tohoto tipu. A smůlu mají i ty ženy, které se až příliš často vymlouvají na bolesti hlavy. Opět hormony mají za důsledek nebývalou schopnost zbavovat tělo po vyvrcholení bolestí hlavy, kloubů nebo zad. Samozřejmě také pravidelná tělesná aktivita snižuje riziko infarktu a upravuje hladinu cholesterolu v těle. U žen se také při orgasmu uvolňuje ženský hormon progesteron, který napomáhá zpevnění kostí a předchází onemocněním, jako je DNA nebo revma. Potřebujete ještě další důvody, abyste odstranili vnitřní zábrany a morální normy minulého století a udělali si hezký večer pouze sami se sebou?

Co když mě při masturbaci přistihne?

Máte dilema, že vás partner (nebo kdokoliv jiný) přistihne při masturbaci? Není to žáden hřích ani nic nezákonného! Možná vám bude maličko trapně (když vás přistihne někdo z rodiny), ale je to přirozená součást života. Přistihne-li vás při masturbaci partner, můžete jej vyzvat, zda by vám „nechtěl pomoci“ popřípadě jej můžete nechat dívat se. Cítíte-li se špatně nebo nepříjemně, pak je určitě na pořadu rozmluva. Proberte s partnerem, jak se cítil on, když vás přistihl a jak se aktuálně cítíte vy, jako ta přistižená.

Pozor na děti!

Trošku jinou kapitolou je přistižení dětmi. Zde jste v maličko jiném postavení a děti jsou od přírody zvědavé, zejména ty menší, takže se budou ptát. Otázce typu „maminko, co to děláš?“ se asi nevyhnete. Ideální je, aby vás nenachytaly, takže je dobré se při masturbaci (i při samotném sexu s partnerem) zamykat či uchylovat do soukromí, kde vás nikdo nemůže načapat. Když se tak stane, je určitě dobré nezamést celou situaci pod koberec nebo dítě odpálit, že mu do toho nic není. Bude mu to zbytečně vrtat hlavou. Úměrně jeho věku mu vysvětlete celou situaci a odpovězte na jeho otázky. Možná vám bude maličko trapně, ale s dětmi si vybudujete určitý typ důvěry, kdy se později budete úplně přirozeně bavit o sexu.

3 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno