Masturbace není tabu. Je ale zdravá?

Podle statistik masturbuje asi 95% mužů a 72% žen, ovšem jak je známo, ne každá žena přizná, že pravidelně masturbuje. Přitom na masturbaci jako takové není vůbec nic špatného nebo dokonce škodlivého. Různé výzkumy naznačují, že díky masturbaci se vyplavují hormony štěstí, což vede k lepší náladě a dokonce se tělo takto brání nemocem nebo různým úzkostem. Proč však ženy upřednostňují masturbaci před samotným sexem?

Masturbace = lepší orgasmus

Mnohé ženy popisují, že díky masturbaci mají mnohem lepší orgasmus a některé ženy přiznaly, že orgasmu dosáhnou jen díky masturbace, klasickým milováním se jim to moc nedaří. K této činnosti si pustí nějaké to lechtivé video, protože to podporuje jejich vizualizaci. Některé ženy také přiznaly, že při masturbaci fantazírují o někom slavném, dopřávají si erotickou literaturu a podobně.

Ženy vnímají sex jako něco intimního, sblížení s partnerem, ale stále některé ženy nestaví sex ve vztahu na první místo, jako tomu bývá u mnoha mužů. Masturbace jako taková je důležitá, pro muže i pro ženy. Napomáhá snižovat a zmírnit stres, má za cíl posilovat pánevní dno a v některých situacích umí také pomoci ke snížení bolesti nebo zmírnění menstruačních křečí.

Lepší než sex?

V jedné studii se zeptaly žen na otázku, zda je masturbace lepší než samotný sex. Jaké odpovědi se objevovaly? Údajně záleží na tom, s kým ten sex je. Ty ženy, které upřednostňovaly masturbaci před sexem, uvedly, že měly několik špatných zkušeností, neobjevil se orgasmus a podobně. Jedna žena popisuje „znám své tělo dobře a věnuji se mu, při sexu jsem se setkala s partnery, kteří mysleli jen na sebe a svůj orgasmus“.

Další doplňuje „během sexu jsem si pomyslela, proč jsi vlastně tady? Mohu mít jistý orgasmus s pomocí masturbace za několik minut, namísto toho jsi tady ty, milujeme se dvacet minut a já necítím vůbec nic!“ smutně se usmívá. Další dáma se usmívá a potvrzuje, že masturbace je pro ni lepší, protože přesně ví, co se svým tělem dělat. Může si dopřát sama se sebou spoustu času. Muži jsou v tomhle ohledu podle ní hrozní rychlíci.

Masturbace není tabu

Ono tabu a mýtus, že ženy nemasturbují, protože je to špatné, nečisté a kdoví, co ještě se pomalu, ale jistě láme. Stále víc a víc žen otevřeně přiznává, že masturbuje, že zná své tělo a umí si jej užít. Je jasné, že ne všechny ženy upřednostňují masturbaci před sexem, to určitě ne, ale existují ženy, které umí ovládnout své tělo tak, jak to muži nedokážou. A upřímně, který muž by rád slyšel, že v sexu dělá to či ono špatně? Některé ženy tak mlčí a raději si „vypomůžou“ samy.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno