Letní nevěra: Proč jsou lidé nejvíc nevěrní právě v létě?

K létu patří dovolená u moře, drinky, okukování spoře oděných svalovců a naskytne se vám příležitost k letnímu flirtu. A teď přichází vaše volba. Oddat se letní lásce? Prožít si lehký a nezávazný románek? Všechny kamarádky jej zažily a popisují to jako něco, na co v životě nezapomenou. Co když uděláte chybu? Zamilujete se nebo si s sebou domů přivezete „dáreček“ v podobě nějaké nepříjemné nemoci nebo v tom horším případě také nečekané a rozhodně neplánované těhotenství.

Sex k létu patří

Dokonce i vědci se shodují a potvrzují, že v létě je nevěra a flirt mnohem častější než v jiných měsících. Léto zkrátka, kromě moře a tepla, přináší letní flirt. A je na každém z nás, jak s danou situaci naloží. Single osoba to má v podstatě jednoduché, rozhodování užít si nebo neužít není tak složité, jako když má člověk fungující vztah. Tam by měla být odpověď automaticky ne. Ne vždycky se však takto děje.

Proč jsou letní flirty tak žádoucí a časté?

Jede na dovolenou, často k moři či někam, kde to neznáte. Práce, škola či případné problémy jdou úplně stranou. Na dovolené nemusíte takřka nic. Opalujete se, popíjíte drinky u bazénu, sledujete spoře oděné mladíky u bazénu, a když jdete do vody, snažíte se působit sexy a svůdně. A muži se za vámi otáčejí, což každé ženě zvedne sebevědomí. Léto u mnohých symbolizuje volnost, nevázanost, party, večírky a nespoutanost.

Odborníci hovoří o tom, že na nárůstu sexuální touhy v letních měsících má vliv také sluneční záření, kterému jsme vystavovaní během léta opravdu hodně. To se spojuje s vyšší produkcí serotoninu v těle. Jak známo serotonin je hormon štěstí a radosti. A platí, že čím lepší máte náladu, tím je chuť na sex vyšší. Někdy se také uvádí, že v létě jsou lidí mnohem víc společenští.

Na nárůst sexuální touhy v letních měsících má vliv také sluneční záření.

Letní flirt jako zajímavá zkušenost

Když se na letní flirt podíváte ze všech stran, jde v podstatě o to, že jste v jiném prostředí a v těle se odehrávají určité procesy. Na letní dovolené se může takřka cokoliv. Dáte si drink už dopoledne, nežinýrujete se a dáte si zmrzlinu dvakrát denně, účastníte se letních party, festivalů, koncertů a plážových večírků. Touha po dobrodružství a letním flirtu se tak zvyšuje. Plusem pro letní flirt je, že se to partner nemusí nikdy dozvědět.

Jestliže jedete na dámskou jízdu s kamarádkami a najdete si objekt přímo tam, asi těžko hrozí prozrazení tím, že se potkáte nečekaně v obchodě nebo na něj narazíte v restauraci. Jestliže se pro letní flirt rozhodnete, určitě je dobré mít se na pozoru a myslet na pravidla bezpečného sexu. Určitě si domů nechcete, kromě příjemného zážitku, přivézt nějakou sexuální nemoc nebo rovnou nechtěné těhotenství.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno