Legendární zamilované písně: Je mezi nimi ta vaše?

Plánujete s partnerem romantický večer při svíčkách nebo se jen chcete podívat, kteráže píseň je tak nejzamilovanější? Když se řekne zamilovaná píseň, pak si spousta lidí představí tu svou oblíbenou.

Časopisy sestavují každým rokem nejrůznější žebříčky zamilovaných písní, v každém vítězí nějaká jiná píseň. Jak je to možné? Každý má jiný vkus. Někomu se při prvních tónech ústřední písně z Titanicu vybaví první školní pusa, druhý zase s prvními tóny How Deep Is Your Love vzpomíná na první tanec s láskou svého života. Jaké jsou ty nejoblíbenější zamilované hity, které jsou prověřené časem?

Celiné Dion – My Heart Will Go On

Kdo by neznal tuto slavnou píseň z kultovního filmu Titanic. Dlouhou dobu se držela v žebříčku nejprodávanějších singlů. Zajímavostí je, že píseň, která Celiné Dion vyšvihla do popředí známých hvězd, se jí původně vůbec nelíbila a dokonce jí ani nechtěla zpívat.

The Scientist – Coldplay

Píseň z druhého alba kapely napsal frontman Chris Martin u piána. Podle něj je píseň o Danu Keelingovi, lovci talentů nahrávací společnosti. Píseň je natolik úspěšná, že jí přezpívala spousta interpretů jako například Natasha Bedingfield, Avril Lavigne a další. Ta původní, od Coldplay je však nezaměnitelná.

Aerosmith – I Don’t Want To Miss a Thing

Aerosmith je známá nejen singlem Crazy, ale také tklivou skladbou, která se nejvíc dostala do podvědomí ve filmu Armageddon. Rocková balada způsobila, že dokonce i ti, kteří jinak rockové hudbě příliš nefandili, jí přišli na chuť. Úspěšný byl rovněž videoklip, který byl natočen v roce 1998.

Ed Sheeran – Thinking Out Loud

V roce 2014 zrzavý písničkář touto baladou bodoval a sklidil také spoustu ocenění. Romantická balada se dočkala příjemného videoklipu, kde samotný zpěvák vyznává lásku ženě nejen hudbou, ale také tancem. Dámy uznejte, která žena by toto nechtěla?

Bon Jovi – Always

Málokde můžete najít zamilovanější píseň, než je Always od Bon Joviho. Původně skladba byla napsaná pro film Romeo is Bleeding, ale frontmanovi kapely Jon Bon Jovimu se film nelíbil, proto vydání odložil. A dobře udělal, protože jde o nejúspěšnější singl v historii kapely. Píseň vypráví o muži, kterého podvede přítelkyně a on jí v afektu zabije. Následně činu lituje a všude jí vidí.

John Legend – All of Me

Píseň amerického zpěváka je věnována jeho manželce. Jemný klavír, jednoduchá slova, to všechno v podání Johna Legenda funguje, do letošního dubna má píseň na svém YouTube kanálu přes miliardu zhlédnutí.

Whitney Houston – I Will Always Love You

Whitney Houston už bohužel není mezi námi, nicméně její hudba stále žije v srdcích fanoušků. Tuto píseň si s ní spojuje každý, i když originální verzi zpívá Dolly Parton. Zazněla ve filmu Osobní strážce.

Bryan Adams – Everything I Do

Everything I Do (I Do It For You) je píseň z roku 1991. Objevila se ve filmu Robin Hood a stala se populární po celém světě. Tklivý text a chraplavý hlas Bryana Adamse z písně udělaly hit, který se držel mnoho týdnů na předních příčkách hudebních hitparád. Bryan dokonce za tento song získal cenu Grammy.

Beyoncé – Halo

Tato americká zpěvačka nepodporuje všechny „Single Lady“, ale také v této baladě ukazuje, že jí není cizí ani romantická balada. Objevily se informace, které tvrdily, že píseň byla původně napsána pro jinou zpěvačku. To se však ukázalo jako nepravdivé. Píseň vyšla v roce 2009 a stala se hitem.

Ellie Goulding – Love Me Like You Do

Tento singl vyšel na začátku roku 2015 a ihned se stal hitem! Napomohlo tomu také použití v oblíbeném filmu Padesát odstínů šedi. Ellie se díky tomuto singlu etablovala na zpěvačku, která je známá po celém světě.

Z českých luhů a hájů

Také český trh má toho pořád co nabídnout. Některé české zamilované hity jsou zdařilejší více, jiné naopak méně. Přinášíme ty, které se stále hrají v rádiovém éteru.

Petr Kolář – Ještě že tě lásko mám

Píseň z pera Karla Svobody, kterou napsal jako vyznání pro svou manželku je jednou z nejoblíbenějších. Rocková balada, kterou zpívá Petr Kolář, zcela jasně ukazuje, jaké city choval skladatel ke své ženě. Jde o oblíbenou píseň při svatbách.

Wanastovi vjecy – Sbírka zvadlejch růží

Píše se rok 1992 a rockeři Robert Kodym spolu s P.B.CH. zpívají rockovou baladu. Kodym také prozradil, že baladu má na svědomí tak trochu jeho sestra, která si poslechla první desku a radila kapele, že by se jim hodila melodická balada. A měla pravdu!

Olympic – Okno mé lásky

„Kdo tě hladí, když ne já…“ zpívá se u táboráků, na svatbách i při romantických ploužácích na plese. Olympic měl vždycky cit pro zamilované písně a tato to dokazuje. Verš „Ty, já, jsme, my, my a náš je svět“ funguje v každé době.

Kryštof – Ty a já

Z desky Srdcebeat, která vyšla v roce 2015, pochází tato balada, která chytá za srdce. Ač je deska celkově roztančená, píseň Ty a já spolu s klavírem je tím nej, co kapela mohla nabídnout. Alespoň podle některých fanoušků. Klip nepůsobí nijak přecpaně, je jednoduchý a přitom tolik výpravný.

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno