Léčivé přínosy zázvoru, o kterých jste možná doposud nevěděli

Zázvor je jeden z nejsilnějších pomocníků při léčbě mnoha nemocí, například nachlazení, chřipky nebo trávicích problémů. Zázvorový čaj nebo zázvor s medem, to jsou dva nejčastější pomocníci v boji s nachlazením, rýmou nebo chřipkou. Tento kořen má však spoustu dalších účinků pro lidské tělo, pomáhá řešit. Kde dále může zázvor pomoci?

Udržuje tělo teplé

Zázvor obsahuje sloučeninu gingerol a o ní se tvrdí, že tělo zahřívá, což pomáhá v boji se studenými končetinami.

Stačí smíchat jednu lžíci zázvoru s dvěma šálky vroucí vody. Nechejte deset minut louhovat a následně sceďte, přidejte trochu medu a pijte dvakrát až třikrát denně.

Pomáhá proti studeným nohám

Zázvor má oteplovací účinky, takže umí velmi dobře pomoci od bolesti nohou. Také se vám občas stává, že máte studené nohy? I na to pomůže!

Do hrnce dejte vařit vodu a přidejte několik plátků zázvoru. Nechejte vychladnout a do směsi následně namočte nohy na patnáct minut. Tuto metodu opakujte dvakrát denně, nohy pak budou zdravé.

Pomáhá proti nachlazení a kašli

Trpíte-li nachlazením a kašlem, pak vám zázvor pomůže utlumit příznaky. Stačí si vyrobit domácí sirup proti kašli. Bude vám k tomu stačit jen zázvor a med.

Smíchejte lžíci surového medu, přidejte několik kapek zázvoru (rozdrťte jej, získáte tak šťávu). Vše smíchejte a tuto směs konzumujte minimálně dvakrát až čtyřikrát denně. Pomůže vám to rychleji se uzdravit.

Snižuje bolesti a zánět

Protože má vysoké protizánětlivé vlastnosti, je považován za ten nejlepší přírodní lék proti bolesti. I vy se chcete zbavit zánětu nebo bolesti? Vyzkoušejte tento recept!

Přidejte zázvor do vašeho jídelníčku, popřípadě si připravte zázvorový čaj. Stačí zázvor oloupat, dát do vody a vařit po dobu deseti minut. Následně přidejte limetku nebo med podle chuti a můžete popíjet.

Pomáhá zklidnit žaludek

Zázvor velmi dobře pomáhá s trávicími problémy, pomáhá také uklidnit podrážděný žaludek, urychluje trávení.

Konzumujte gram zázvoru denně, což může zmírnit bolest žaludku či dokonce žaludeční problémy. Zázvor můžete používat také jako koření do jídla. Můžete jej žvýkat a podobně.

Mírní bolesti žaludku

Trpíte-li bolesti žaludku, pak vyzkoušejte zázvorovou vodu, kterou si doma připravíte. To pomůže zmírnit a zklidnit žaludek.

Smíchejte dvě polévkové lžíce zázvorové šťávy, čajovou lžičku citronové šťávy a špetku soli. Směs promíchejte a konzumujte spolu s vodou.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno