Kulatý obličej – jaký účes vám bude nejvíce slušet?

oválný obličej střih vlasů

Máte kulatý obličej? Víte, jaký účes či délku vlasů zvolit pro kulatý typ obličeje? Rádi vám poradíme!

Kulatý obličej vypadá mladě – a to z toho důvodu, že svým tvarem evokuje dětský obličej. Linie vlasů je jak jinak než kulatá, tváře plné a brada jemná. Neznamená hned, že pokud máte kulatý obličej, že jste silnější. Je to prostě dáno geneticky či si jen příroda s vámi vyhrála. A jsou to právě vlasy, které dokážou na vašem obličeji zvýraznit to nejlepší a třeba jej i opticky prodloužit.

Vyžeňte to výš! Krátké vlasy

Dopřejte svým vlasům objem – a to hlavně na vrchu hlavy a nad vlasovou linií, tak nebudou váš obličej vizuálně „stlačovat“. Tento objemný účes má zároveň na svědomí fakt, že vaše hlava bude vypadat menší. Jako inspiraci si vzpomeňte například na zpěvačku Miley Cyrus – je známá nejenom díky svojí kontroverzi, ale i její účes je jedna z prvních věcí, která vás u ní hned napadne. A rozhodně díky němu již nevypadá jako ta nevinná Hanna Montana, ale jako dospělá dáma.

Vhodný střih pro krátké vlasy:

  • Pixie cut
  • Pixie cut s patkou

Mikádo pro středně dlouhé vlasy

V případě, že vsadíte na účes zvaný mikádo, vždy myslete na základní pravidlo – nikdy nesmí být kratší, než váš obličej! To by bylo opravdu kontraproduktivní, a váš obličej by vlasy ještě více zvýraznily. Jeho minimální délka by měla být jeden až dva centimetry pod úrovní brady. Nejlépe uděláte, pokud zvolíte sestříhané či vrstvené mikádo.

Vhodný střih pro polodlouhé vlasy:

  • Rovné mikádo
  • Zvlněné mikádo

Dlouhé vlasy

Ač je to k nevíře, tak kulatému obličeji sluší i dlouhé vlasy – ale musíte vědět, jak na ně! Nejlepším trikem je rovná pěšinka uprostřed hlavy, jelikož tím umocníte prodloužení obličeje. Rozhodně byste měla ale zapomenout na andělské vlnky, či jakékoli další vlnění – to váš kulatý obličej ještě více rozšíří. Naopak nechte vlasy jen tak rovně volně splývat, a tak vás obličej opticky protáhnout. Pěšinka na stranu? Jistě, i tahle možnost je nasnadě, nicméně je třeba účes doladit tak, že si vlasy sčesané na bok necháte zastřihnout těsně pod lícními kostmi.

Vhodný střih pro dlouhé vlasy:

  • Rovné splývavé v pěšinkou uprostřed hlavy
  • Pěšinka na bok se zastřihnutou hustší částí pod lícními kostmi

Vsaďte na patku!

Ať už dáte zavděk jakémukoli střihu a délce účesu, vždy myslete na to, že patka je to nejlepší, co pro svůj kulatý obličej můžete udělat. Opticky jej prakticky „odstřihne“ a tím změní celou jeho kontinuitu – tak na první pohled ani nepůjde poznat, jaký tvar obličeje vlastně máte. Samozřejmě, mluvíme o výrazné patce, která zakryje celou boční část čela.

A jaký účes se vám osvědčil nejvíce?

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno