Kryoterapie vaše tělo zmrazí: O co přesně jde a jaké má účinky?

Tělo zamrzne v tekutém dusíku a pomůže tak vyřešit všechny vaše zdravotní problémy, které máte. Opravdu to funguje? V dnešní době se lidé snaží dělat spoustu věcí pro své zdraví a případné zdravotní problémy. Zkouší spoustu různých metod, snaží se následovat nejnovější trendy a podobně. Slyšeli jste už někdy o kryoterapii? O co vlastně jde? A jak moc pomáhá lidskému zdraví?

Co je to kryoterapie?

Kryoterapie je metoda u které se lidské tělo vystavuje krátkodobé extrémně nízké teplotě. Když hovoříme o lokální kryoterapii, pak jde o vystavení extrémně nízkým teplotám jen určitou část lidského těla. Při celkové kryoterapii je pak celé lidské tělo vystaveno této metodě a děje se tak v kryokomoře, obvykle jednu až tři minuty. Tato metoda se využívá zejména pro odstranění zdravotních problémů a zlepšení zdraví. Celková kryoterapie má za cíl vyvolat fyziologickou reakci lidského těla, v podstatě se snaží „vyprovokovat“ tělo díky extrémnímu chladu.

Kde kryoterapie pomáhá?

  • Chronická zánětlivá onemocnění kloubů
  • Degenerativní kloubní nemoci
  • Zánětlivá revmatická onemocnění měkkých částí pokožky
  • Otoky autoimunitních nemocí
  • Roztroušená skleróza
  • Neurodermitida
  • Celulitida
  • Senná rýma
  • Psychická deprese

Kromě jiného kryoterapie působí také po kosmetických a plastických operacích, při zvyšování výkonnosti u sportovců, při zvyšování odolnosti proti infekčním chorobám, při zlepšování imunitního systému a mnoho dalšího. Tuto metodu využívali již staří Egypťané, svůj věhlas však začala pociťovat na přelomu 20. století.

Jak probíhá kryoterapie?

Před vstupem do kryokomory se podrobujete také zdravotní prohlídce, protože jsou kontraindikace, které brání v použití této metody. Před vstupem do kryokomory je nutno se převléknout, doporučuje se nátělník a kraťasy, ideálně z čisté vlny nebo bavlny. Je nutná ochrana úst, nosu, uší a rukou. Dále je potřeba navléknout silné podkolenky a pevnou izolační obuv.

Před vstupem do kryokomory je nutno osušit všechny záhyby těla (podpaží, podkolení jamky, krk, třísla a podobně). V předkomoře strávíte asi třicet sekund, následně přecházíte do hlavní komory, kde býváte jednu až tři minuty, podle toho, co vám doporučuje obsluha nebo lékař.

Následně vycházíte z kryokomory ven a přecházíte do cvičící zóny, kde patnáct až dvacet minut cvičíte na aerobních strojích. Odcházíte po prohřátí celého těla. Získáte velmi příjemný pocit po celém těle, budete se cítit uvolněnější, pohybově odolnější, pár hodin budete mít snížené vnímání bolest. Budete se cítit o mnoho lépe, rozhodně se doporučuje kryoterapii vyzkoušet! Máte-li nějaký zdravotní problém, pak se o metodě poraďte se svým lékařem.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno