Krátké účesy – vyberte si ten váš podle typu obličeje!

Toužíte po nějaké radikální změně účesu? Možná by to chtělo nějakou jinou barvu vlasů? Melír? Z černé jít na blond a naopak? Nebo zvolit jiný střih vlasů? Má-li to být podstatná změna, pak to chce něco radikálního. Ve střihu několik centimetrů. Ty největší změny bývají z dlouhých vlasů na krátké. Chce to dostatečné množství odvahy a také střih, který vám bude slušet.

Správný účes není jednoduché vybrat

Chcete účes, který vám dodá šmrnc, podtrhne vaše přirozenost, vyzdvihne přednosti, potlačí možná nějaké ty nedokonalosti. Takový výběr proto není nic jednoduchého, musíte volit pečlivě. To, co se vám líbí v katalogu nebo časopise ještě nemusí být směrodatné pro vás. V katalogu to modelce sluší, ale bude tento účes slušet i vám? Poradit se můžete samozřejmě i se svým kadeřníkem, ale můžete přijít už s nějakými nápady. Zkuste vybírat podle tvaru obličeje!

Co bude slušet oválnému obličeji?

Jde o jeden z nejčastějších typů obličeje. Čelo a čelisti jsou takřka stejně široké, brada je spíše zaoblená a bývá delší, než naopak široký. Tím, že jde o nejčastější typ obličeje, se k němu hodí takřka každý účes, takže nebudete mít problémy s výběrem. Co vám asi moc nesedne, budou úplně rovné vlasy a pěšinka uprostřed obličeje. To vás ještě zbytečně prodlouží a zúží. Obličej nechejte krásně vyniknout, žádné zakrývání. Vyhněte se tak ofinám. Vyzkoušet můžete mikádo, Pixie střih, Bob nebo třeba kratší střih podkovy. Vybírejte podle vlastní nátury, jestliže se nebojíte, zvolte rozcuch, v druhém případě můžete volit elegantnější střihy.

Co bude slušet hranatému obličeji?

Hranatý obličej má přibližně stejnou šířku čelisti a čela. Lidé s hranatým obličejem mají široké tváře a čelo a mnohdy u nich vidíte výrazně ostré rysy. Je velmi oblíbený v módním průmyslu, protože se s tímto obličejem dobře pracuje, díky výrazným rysům. Jaký účes zvolit? Takový, který pomůže zjemnit rysy. Vhodné jsou kratší účesy s pěšinkou na boku. Mohou překrývat uši a ideální je, když jsou vlasy provzdušněné, rozcuchy nebo kudrlinky. Rovné vlasy, symetrické střihy nebo rovné ofiny nejsou to pravé pro váš typ obličeje. Vyzkoušejte mikádo ve tvaru podkovy, klasické rozcuchy.

Co bude slušet srdcovitému obličeji?

Srdcovitý nebo také srdíčkový obličej bývá velmi vzácný, proto pokud spadáte do této kategorie, buďte právem hrdá. Typické pro tento druh obličeje je široké čelo, širší líce a čelisti, které se mírně zužují. Ženy s tímto tvarem obličeje často sahají po dlouhé ofině, aby skryla vysoké čelo. To je však chybný krok, protože se čelo jen zvýrazní, podobně jako objemné a až příliš krátké účesy. Zkoušejte vrstvené účesy, postupně sestříhané konečky. Mírně zvlněný účes nebo trvalá nemusí být špatnou volbou, ale nevolte délku nad ramena nebo pod ně. Ideální je právě k ramenům. Mikáda s delšími vlasy vepředu nebo s patkou jsou ideální.

Co bude slušet kulatému obličeji?

Kulaté obličeje si každý zapamatuje, bývá stejně dlouhý i široký, výrazné jsou lícní kosti. Čelo bývá nižší, tváře hezky plné a kulatá brada. Poměrně špatně se volí účesy pro tento typ obličeje. Rozhodně nevsázejte na velký objem, to vám spíše přitíží. Vybírejte rovné účesy, vlasy mohou zasahovat také do obličeje, což může pomoci tvar opticky zúžit. Bude vám slušet klasické krátké mikádo, které by nemělo být kratší, než po úroveň brady. Když bude pěšinka na jedné straně, celý vzhled bude vypadat moderněji.

Co bude slušet obdélníkovému obličeji?

Obdélníkový obličej se pyšní protáhlejším tvarem, lícní kosti nejsou tolik výrazné, jako u jiných typů obličeje. Co se účesů týče, máte v podstatě široké pole působnosti. Tento obličej je v mnoha ohledech podobný oválnému typu, takže i jemu budou slušet rozličné účesy. Ofina do čela, délka vlasů po ramena, konečky natočeny směrem ven. To může být jeden z účesů, který vám bude slušet. Výborně si sednou také vlnky, kudrliny, objemné účesy. Vyhněte se pěšince uprostřed nebo rovným a příliš dlouhým vlasům. Oceníte kratší účesy s patkou nebo mikádo.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno