Konec pupínků po holení: Vsaďte na ostré holítko a správný hydratační krém

Také vás trápí po holení nepříjemné pupínky? Mají červenou barvu, jsou poměrně dost viditelné a občas i nepříjemně svědí. Jakmile se po dlouhé zimě oholíte, automaticky vám naskáčou všude červené pupínky. Nohy, podpaží, ale také třísla a intimní partie. Tam jsou pupínky poměrně časté, svědí a nevypadá to vůbec hezky. Lze se nějak zbavit těchto nepříjemných pupínků? Vyzkoušet můžete pár triků!

Podrážděná pokožka

Proč se vlastně červené pupínky po holení objevují? Nesedí vám snad holicí pěna? Nebo je problém v žiletce či vosku? Pravdou je, že pokožka bývá po holení občas podrážděná. A podráždění se projevuje právě těmito červenými a někdy svědivými pupínky. Jsou nevzhledné, a proto se jich chcete zbavit. Není to až tak složité, stačí jednoduchá prevence a správná hydratace. Za pupínky po holení může spousta věcí, přecitlivělá pokožka, špatný holicí přípravek a podobně.

Ostrá žiletka a správný holicí přípravek

Máte-li raději holení klasickou žiletkou, pak sáhněte vždycky po té, která je ostrá. Pokud je holítko mnohokrát používáno, jeho ostří není tak dobré. Holíte několikrát jedno místo, některé chloupky mohou zůstávat na svém místě a pupínky se objeví takřka po každém holení. Samozřejmostí je používat správný přípravek pro holení. Existují speciální pěny nebo gely na holení, které jsou k pokožce šetrné, obsahují spoustu hojivých složek, které rovnou o právě oholenou pokožku pečují. Nikdy se neholte mýdlem nebo nasucho! V tom nejhorším případě můžete použít sprchový gel.

Pozor na opalování

Oholíte si ráno nohy a hned poté jdete k bazénu nebo moři se opalovat? Sluníčko může pokožku podráždit a pupínky se objevují. Nejlepší je holit si nohy večer, den předtím, než vyrazíte k vodě. Pokožka tak bude mít čas se vzpamatovat z holicího zásahu. Holení berte jako součást koupele. Chloupky tak změknou a lépe půjdou odstranit, otevřou se díky teplé vodě póry.

Jaký směr zvolit?

Stále se řeší, zda holit po směru nebo naopak proti směru. Zvolíte-li první možnost, pak můžete minimalizovat zarůstání chloupků. Bude však potřeba větší důslednosti a někdy nemusíte dosáhnout takové hladkosti, jak to při holení potřebujete. Proti směru růstu způsobuje častěji pupínky. Je tedy jen na vás, jaký postup zvolíte.

Správná péče po holení

Zbytky pěny a chloupků opláchněte studenou nebo vlažnou vodou, díky čemuž se póry uzavřou, čímž budete méně náchylní k infekcím a podobně. Osušte jemným ručníkem a použijte správný hydratační a zklidňující krém, který bude k vaší pokožce šetrný. V oblasti třísel se často objevují pupínky, proto je dobré použít volnější prádlo, jehož okraje nebudou tyto partie dráždit.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno