Konec akné díky vakcíně? Již brzy to bude reálné!

již brzy může vzniknout speciální vakcína na akné

Akné je problém, který potrápil snad každého z nás, nějakou dobu jím trpí asi 80% lidí ve věku 11 – 30 let. Snad každý z nás někdy našel na pleti pupínky, které jsou nepříjemné. Jde o jedno z nejčastějších onemocnění pokožky, ale vědci zatím přesně nedokážou určit, jaká je jeho pravá příčina.

Problém zvaný akné

Pro všechny, kteří tímto problémem trpí, se objevila možná spása. Očkování. Že je to sci-fi a možná i nereálné? Ani zdaleka ne, vypadá to, že problémy s pokožkou bude v budoucnu možno vyřešit s pomocí očkovací látky. Jednoduché a účinné! To může být určité řešení pro všechny, kteří už bojují delší dobu s tímto nepříjemným problémem. Jak už bylo výše uvedeno asi 80% lidí ve věku 11 – 30 let trpí tímto problémem. A British Skin Foundation uvádí, že až 20% pacientů vidí akné jako velký problém, dokonce se kvůli němu objevují také myšlenky na sebevraždu.

Vědci z University of California San Diego tvrdě pracují na tom, aby přišli s vhodným řešením, které pomůže akné vyřešit. A to nejen na chvíli, ale trvale, jednou provždy. A to pokud možno jednoduše, bez problémů a zbytečných komplikací. To by znamenalo opravdu velký zvrat v ohledu problematické pleti.

Jarní péče o pleť

Akné je částečně způsobeno bakteriemi P. acnes, které jsou celý život ve vašem těle. Nemůžete vytvořit vakcínu, která bojuje proti bakteriím. P. acnes jsou v některých ohledech pro vás a vaše tělo dobré, uvádí vedoucí výzkumného projektu Allure. Dále také připomíná, že našli protilátku proti toxickému proteinu, který bakterie P. acnes vylučují na kůži – protein je spojen se zánětem, který vede k výskytu tolik nepříjemného akné.

Stručně to tedy znamená, že vakcína bude fungovat na utlumení nebo chcete-li zablokování bakterií a jejich účinků, které působí na akné. to je přeci skvělé, ne? A co je další pozitivum? Tuto bakterii, která v určitých situacích může být pro tělo prospěšná, vakcína úplně z těla neodstraní.

Testování a výsledky

Byly prováděny testy u mladistvých, neplnoletých jedinců, na kožních biopsiích a výsledky? Ty byly velmi pozitivní. Další krok? Vědci doufají, že testy se posunou ke klinickým studiím, které by snad mohly začít v příštích několika letech.

Jaký je tedy závěr? Pokud klinické studie dobře dopadnou, může jít o opravdu velký průlom v léčbě akné. Tento nepříjemný problém tak za pár let může mít trvalé a bezproblémové řešení, které pomůže. A už se nebudete muset trápit kvůli nevzhledným pupínkům, které se objevují na vaší pokožce zrovna v době, kdy se to nejméně hodí.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno