Kolik let je nejstarší a nejmladší ženě, která porodila dítě? Budete v šoku!

Jaká jsou ta nej ve světě maminek? Jaký věk měla žena, která se stala nejstarší maminkou nebo nejmladší? Být mámou je pro mnohé ten nejcennější dar, který si jen mohou přát. Většina maminek je v tom „správném“ věku. Tedy dospělá, tělo je vyvinuto a připraveno na tento fyziologický proces. Existují však také výjimky, které se tomu průměru a standardu vymykají. Často i hrůzou.

Nejstarší maminka na světě

Umělé oplodnění je šancí a spásou pro mnoho párů, které by běžným způsobem nemohly mít děti. Touto metodou se narodila spousta dětí a to dokonce i poměrně starším maminkám. Rekordmankou a nejstarší matkou na světě se stala indická žena. Ta porodila své dítě ve věku neuvěřitelných 70 let! Otcem se stal její manžel, který je dokonce o devět let starší.

Nejmladší maminka na světě

Také si říkáte, že to asi bude žena, které je přibližně patnáct let? Maximálně čtrnáct? Omyl. Lina Medina z Peru je jméno dívky, která je nejmladší maminkou na světě. Její věk? Ten vás šokuje! Lině při porodu bylo pouhých 5 let a 7 měsíců. Lina porodila císařským řezem chlapečka, kterému dala jméno Gerardo. Její tělo přišlo do předčasné puberty, její hormonální žlázy byly aktivovány dříve, než obvykle. Kdo je otec malého Gerarda nebylo zjištěno. Policie dokonce zatkla otce Liny za podezření ze sexuálního zneužívání. Později však byl propuštěn kvůli nedostatku důkazu.

Na pomyslném třetím místě se objevila Yelizaveta Pantueva z Ukrajiny. Ta porodila pár dní po svých šestých narozeninách. Lékaři chtěli vykonat císařský rež, ale rodiče Yelizavety nechtěli, protože v té době vyl považován za nebezpečný. Dítě zemřelo během porodu. Podle doktorů by dítě přežilo, kdyby se mu dostalo včasné péče. Dívku znásilnil její sedmdesátiletý dědeček z matčiny strany. Po tomto incidentu se rodina přestěhovala, avšak vzala s sebou také dívčina dědečka…

Nejvíc narozených dětí

Máte doma dvě nebo tři děti a přijde vám, že máte občas „hlavu v pejru“? A co teprve taková Nadya Sulemanová. Ta má doma celkem čtrnáct dětí a osm z nich se narodilo najednou! Nadya je z USA a děti se jí narodily po umělém oplodnění. Všechny děti se narodily císařským řezem a Nadya s manželem mají doma osmerčata!

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno