Kojení a letní horka: Jak to vyřešit?

Kojení v letních vedrech

Během horkých letních dní může být kojení o něco složitější a možná pro samotnou maminku a miminko velká výzva. Doma to možná ještě jde, máte své pohodlí, dostatek prostoru, ale třeba venku? Když jdete na procházku nebo na kávu se svými kamarádkami? Snažit se kojit miminko během horkých dní může být nepříjemné a stresující. Má žízeň? Není dehydratované? Také mu vadí ta horka? Spousta otázek.

Horké dny a děti

Horké dny mohou být stresující pro rodiče, kteří se bojí přehřátí, které může jejich děti lehce postihnout. Proto se snaží tomu předcházet, jak to jen jde. Řešíte také spoustu otázek okolo kojení? Přinášíme vám návod a pár rad, jak kojit děti během horkých dní. Vyzkoušejte je!

Plánujte si svůj den

Nebude to vždycky reálné a stoprocentně denní plán asi někdy nedodržíte, ale v horkých dnech to zkuste. Víte, kdy je venku nejvíc horko a kdy už teplota začíná být snesitelná. Během horkých dní neznamená být nutně zavření doma. Vyhledávejte místa, která jsou klimatizována, například kavárny, herny, domy vašich přátel a podobně. Příjemná teplota vás nebude stresovat a kojení nebude žádným problémem.

Vyhněte se slunci

Jestliže musíte kojit venku, pak se poohlédněte po místu, kde bude nejen klid, ale také, kde nebude svítit slunce. Můžete použít také lehkou přikrývku, která poskytne stín a zároveň miminku ani vám nebude velké horko.

Snižujte délku krmení

Přehřátí a dehydratace trápí rodiče malých dětí během horkých dní. Jsou-li vaše děti po každém krmení spokojené a jejich moč je světlá, pak je hydratované a nemusíte se obávat. Krmení může být v kratších intervalech a častější, než je obvyklé, řiďte se podle potřeb vašeho miminka. Má-li dítě víc jak šest měsíců, můžete podávat menší množství vody. Mateřské mléko je však uspokojí na všech frontách.

Stále hydratovaní

Při běžném kojení mohou maminky cítit žízeň, není to nijak neobvyklé. Musíte udržet tělo hydratované. Když začnou být velká horka, může to být dvojnásobný problém. Dehydratace má vliv na podrážděnost, bolesti hlavy, sucho v ústech, pocit žízně a to vše doprovázeno tmavší močí, než je obvyklé. Ujistěte se, že jakmile vyjdete na procházku nebo na nákup, mějte u sebe láhev s vodou. Doplnit tekutiny můžete také ovocem s vysokým obsahem vody.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno