Každý alkohol působí jinak: Energie, uvolnění, sebejistota či pocit, že jste sexy

Vědci zkoumají alkohol a jeho účinky ze všech stran. Zjistili, že některé typy alkoholu mohou pomoci cítit se víc sexy. Alkohol je metla lidstva, zní staré lidové úsloví. Někdo k tomu vtipně doplňuje, ale zametat se přeci musí, no ne? Sem tak si dát sklenici vína, pivo nebo destilát asi tolik neuškodí. Příjemně vás uvolní a rozproudí mnohdy i zábavu. Má alkohol vliv také na něco jiného? Třeba na vaše emoce?

Cítíte se sexy

Každý alkohol může působit na vás a vaše emoce jinak. Podle nové studie některé typy zvyšují pravděpodobnost výskytu určitých emocí. Alkohol vás může přenést na různá místa. Když si dáte gin a tonik může vás to ve vzpomínkách přenést na verandu, do křesílka, kdy si vychutnáváte pohodu a nicnedělání. Svěží a sladký drink vás může přenést na slunnou pláž. Podle studie, která byla zveřejněná v the British Medical Journal může typ alkoholu, který konzumujete, mít přímý vliv na vaši náladu, dokonce i na to, že se cítíte sexy.

Na studii se podílelo asi 30 000 lidí, kteří konzumovali jednotlivé druhy alkoholu. Účastníci byli ve skupině 18 – 34 let a pocházeli z 21 různých koutů světa. Po dobu jednoho roku si vedli záznamy o pozitivních a negativních emocích, které se objevily s určitými typy alkoholu. A pocity? Ty byly různé. Objevila se energie, uvolnění, sebejistota, únava, agresivita, neklid, pláč nebo pocit, že jste sexy.

Jak působí alkohol na lidské emoce?

Ve studii se objevily čtyři typy alkoholu. Pivo, bílé víno, červené víno a lihoviny. Chcete se cítit sexy a celkově mít ze sebe mnohem lepší pocit? 42,4% respondentů uvedlo a zjistilo, že alkoholické nápoje ve formě lihovin jim tyto pocity dodávají. Až 59% jedinců cítilo, jak jejich sebejistota stoupá a věří víc sami v sebe. Asi 58% účastníků studie se cítilo energicky.

Bohužel studie také odhalila emoce, které jsou negativního charakteru. Přibližně 30% dotázaných uvedlo, že po požití alkoholu na sobě pozorovali nejvyšší míru agresivity. Dalších 22% pocítilo značnou únavu a 28% jedinců cítilo celkový neklid a nepohodu. Alkohol tak nemá jen pozitivní účinky na lidské emoce.

Jak je na tom víno a pivo?

Pro ty, kteří mají raději víno a pivo, máme dobrou zprávu. Až 53% respondentů spojovalo pivo s relaxačními účinky. Červené víno naproti tomu bylo označeno za viníka únavy. Až 60% respondentů se po konzumaci červeného vína cítilo mnohem víc unavení a inklinovali ke spánku. A je také spousta dalších věcí, které se ve spojitosti s konzumací tohoto druhu alkoholu objevily.

Pokud se chcete cítit sexy, dejte si sklenici Bourbonu, po pracovním dni se chcete uvolnit a dopřát si trochu relaxu, pak zvolte pivo. Červené víno zase navodí lehkou a příjemnou atmosféru, rychleji vás ukolébá ke spánku. Který alkohol zvolíte na páteční večer vy?

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno