Kam na první rande? Originální tipy, co podniknout

První rande o protějšku hodně napoví, proto se na něj připravujete o dost pečlivěji. Kam na první rande? Hospoda nebo kino? To rozhodně ne! Restaurace je takovým klasickým místem pro první rande. Jít na kávu, víno, večeři nebo drink. Při této příležitosti si máte čas popovídat, poznat se a zjistit, jestli si sedíte a má vůbec smysl jít na druhé a třetí rande, nebo jednoduše nepřeskočila ona jiskra. Když je však restaurace plná, je v ní skupinka lidí, kteří jsou příliš hluční nebo hraje hudba až moc nahlas, moc šancí na klidný večer nemáte.

Kino? Jenom to ne!

Ze zásady odmítám první rande v kině. Není to tím, že nerada chodím do kina, právě naopak. Ale první rande v něm? Vždyť si nemáme šanci s případným protějškem popovídat, nedozvím se o něm vůbec nic, jaká má gesta, jak se chová, co říká, jaké má názory. To, že si třeba píšeme zprávy, mi o něm moc neřekne, každý přeci může do textu napsat a smazat cokoliv. Jednou jsem svou podmínku porušila a šla do kina s mužem, který se mi opravdu líbil. Sešli jsme se před kinem, řekli si ahoj, koupili lístky, sedli si, dvě hodiny civěli na plátno, řekli si, že to byl fakt super film, rozloučili se a každý šel po svých domů. Perličkou bylo, když mi druhý den napsal, jestli spolu nepůjdeme zase za dva dny do kina, že jsme si báječně rozuměli. Pánové, buďte maličko kreativnější. Kam vyrazit na první rande?

Procházka okolo řeky

Jednoduché, nenáročné na přípravu, a pokud venku neprší, nesněží či není šílená vichřice, dá se praktikovat v létě, kdy je teplo, ale také v zimě, kdy jste zachumlaní do kabátů a bund. A nemusíte se striktně držet řeky a hledat, kde ve vašem městě ta řeka je. Můžete se jít projít na různé stezky, více či méně náročné, podle toho, jak se oba cítíte. Během procházky budete mít čas si popovídat, zjistit o sobě všechno, co potřebujete.

Během procházky budete mít čas si na prvním rande popovídat

Jděte bruslit

Bruslení se dá praktikovat nejen na ledě v zimě, kdy jdete na stadion a romanticky se držíte za ruce, případně ženě galantně pomáháte, když náhodou spadne, ale také v létě, kdy zimní výbavu vyměníte za inline brusle a hurá na nějakou stezku, kde můžete jezdit a u toho si povídat. Zjistíte toho spoustu, například to, jak je na tom protějšek se sportem. A čas na popovídání bude vždycky, přeci nebudete jezdit celou dobu.

Aquapark

Jít na plovárnu nebo si jít zaplavat na první rande není od věci. Uděláte něco pro své tělo, okouknete protějšek v plavkách a popovídat? To si můžete ve chvílích odpočinku či ve vířivce, kde si po náročném plavání odpočinete.

Adventure golf či minigolf

Jde sice o sport, ale moc se u něj nezapotíte. Během této disciplíny zjistíte, jak je na tom protějšek se soutěživostí, fair play, jak je zručný. Navíc je to ideální místo pro konverzaci. A co když vázne? Přeci se můžete bavit o golfu a ono to nějak půjde.

Hrady a zámky

Je-li venku hezky, pak určitě neseďte v restauraci, ale jděte na zámek či hrad. V České republice jich je spousta a je-li nějaký ve vašem okolí či ve vašem městě, pak s chutí do toho! Nemusí to nutně být jen hrady a zámky, pokud je v okolí nějaká památka, rozlehlý park nebo cokoliv jiného, pak s chutí do toho!

ZOO

Do ZOO nechodí jen rodinky s dětmi, ale je to ideální místo pro první rande. Kombinuje procházku, můžete si povídat, uvidíte různá zvířata (která jsou skvělými tématy ke konverzaci, pokud ta mezi vámi vázne)! Pokud je venku zima, má ZOO také své kouzlo, ale můžete jí zaměnit například za akvárium.

Motokáry

Moje kamarádka se seznámila se svým přítelem na motokárách. Oba tam byli s jinými skupinkami a první rande? To si dali právě na motokárách. Od té doby každé výročí tráví na tomto sportovišti.

Šlapadla

Venku je krásně, sluníčko svítí a vy můžete vyrazit na šlapadla! Můžete si být jistí, že vám partner neuteče (leda by skočil do vody a doplaval ke břehu) a prostoru pro komunikaci je zde víc než dost!

Laser game

Kdo má rád akční zábavu a soutěživost, tak zde bude ve svém živlu! Zjistíte si, jak se partner chová, když vyhraje nebo naopak prohraje, jak je akční a umí se nadchnout pro věc!

4 Komentáře

  1. No, po svých zkušenostech s muži na seznamkách je úplně jedno, kam chcete jít na schůzku…protože nakonec jste v šoku, protože většinou přijde někdo jiný, nebo dost často dokonce nikdo…a ani se neomluví…děs

    • Jo, pákrát se mi stalo, že na rande došla „úplně jiná žena“, než se kterou jsem si psal. Oproti zaslaným fotografiím o 15 let a 20 kilo starší … Dodatečně se omlouvám, někdy jsem to prostě nedal a utekl. Takže byste se možná měla zamyslet nad sebou …

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno