Jednoduchý a geniální trik, jak rychle dostat kostky ledu ze zásobníku

Jak dostat kostky ledu ze zásobníku

V životě se objevují občas situace, které vypadají velmi jednoduše, ale zápasíte s nimi každý den a pozor, nejen vy! Jako například takové kostky ledu. V parných a horkých dnech se jistě hodí, když si dáte do drinku nebo vody pár kusů ledu. Když navíc chystáte večírek nebo letní grilování, pak chcete mít vše dokonalé. A to dokonce i kostky ledu. Také se vám nedaří dostat kostky ledu ze zásobníku?

Triky, které ulehčí život

Snažíte se, často marně, dostat kostky ledu ze zásobníku neporušené a v celku? Jak na to? Někdy to prostě nejde a stane se, že se naštípne roh, zlomí se v půlce a podobně. Když je to pro vaší vlastní spotřebu, nějak to přežijete a mávnete nad tím rukou. Chystáte-li se na návštěvu nebo k vám přijdou přátelé na odpolední večírek, chcete podávat studené nápoje.

Zdánlivě jednoduchý úkol jako dostat kostky ledu ze zásobníku tak bude problém, který pro vás může být frustrující. V dnešní době internetu máte však napůl vyhráno. Můžete najít spoustu rad a tipů na vše, co vám dělá starosti nebo s čím máte problémy. Vyzkoušejte následující postup. S ním bude vyklápění kostek ledu ze zásobníku naprostá hračka!

Návod, jak dostat kostky ledu ze zásobníku

Ze všeho nejdřív otočte zásobník vzhůru nohama a pusťte na něj na pár sekund studenou vodu. Pozor, voda musí být studená! Pokud bude příliš horká nebo jen trochu teplá, budete mít namísto ledu v zásobníku vodu.

Následně se pokuste jemně zásobník zkroutit. Jedna strana je otočená směrem k vám, druhá je zkroucená jemně od vás. Pozor na to, aby plastový zásobník nepraskl! Olízněte prst a přilepte jej na kostku ledu. Díky tomuto triku se kostka ledu přilepí na prst a vy jí tak snadněji vytáhnete ze zásobníku. Takto postupujte kostku po kostce.

Tipy pro plnění zásobníku

Budete-li příště opět připravovat vodu do mrazáku, pak se soustřeďte na to, aby zásobník nebyl úplně přeplněn, tedy kostky nebyly spojeny v jednu. Tak to půjde lépe a jednodušeji. Při příštím nákupu také zvažte silikonové zásobníky. S nimi se pracuje jednodušeji, než s tvrdým plastem!

2 Komentáře

  1. Kdysi jsem se smál jedné americké komedii, kde zápletkou bylo probuzení dvou ne zrovna inteligentních dobrovolníku z hibernace v degenerované budoucnosti, kde byli se svými úplně základními znalostmi za hvězdy. No a koukám, už je to tady. 😀

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno