Jednoduché svatební účesy, které zvládnete i sama

Svatba je velkolepá událost, kterou snad každá nevěsta prožívá, snaží se, aby právě její den byl nejlepší z nejlepších. Nesmí se tedy podcenit výběr těch správných šatů, bot, doplňků, květin, místa, restaurace a podobně. Dokonce i ty nejmenší detaily jsou důležité a rozhodují o tom, jaká bude vaše svatba a jak se celkově povede.

Rozhodující účes

Vlasy mohou kouzlit, a proto ve svatební den není dobré ponechat nic na náhodě a dopředu se připravit. Spousta žen sáhne po zkušeném kadeřníkovi, kterému věří. Nechá si těsně před svatbou obarvit vlasy tak, aby nebyly vidět žádné odrosty či by byla barva vlasů vybledlá. K tomu zastřihnutí konečků, aby vlasy byly zdravé a měly určitý tvar. A co účes? Ty méně zručné ženy se často svěřují do rukou kadeřníka, který jim vytvoří účes přesně na míru. Pokud je to váš kadeřník, obvykle vás má v oku a ví tedy přesně, co vám sluší a co v kombinaci se šaty a květinami bude ladit s tónem vaší svatby.

Jste-li však zručná nebo máte šikovnou kamarádku, pak se svěříte bez obav do jejích rukou a necháte si vytvořit ten správný svatební účes v pohodlí domova. Ať už jdete ke kadeřníkovi nebo si tvoříte účes doma, určitě se poohlížíte po nějakých fotografiích s účesy, které by mohly být ty pravé pro vás. Přinášíme pár jednoduchých účesů, které zvládnete v pohodlí domova.

Romantické vlny

Vlnami nic nezkazíte, sluší takřka každé ženě a mohou to být silné a velké vlny, popřípadě ty menší a jemnější. Jednoduše natočte pečlivě své vlasy a zafixujte. Poté jemně stáhněte obě strany a sepněte pinetkami tak, aby nebyly vidět. Větší část vlasů nechejte volně splývat na krku a zádech. Do vlasů můžete přidat drobné bílé květinky, pokud chcete zdůraznit romantický vzhled či jen přidat stříbrnou ozdobu, která bude ladit s doplňky.

Romantický cop

Jednoduchý a přitom velmi efektivní účes, který zvládnete v pohodlí domova. Jestliže se vám vlasy přirozeně vlní, máte vystaráno. Pokud ne, pak je nutno vlasy natočit tou nejtenčí kulmou. Ideální je brát také menší pramínky, aby vlnky dobře vynikly. Jakmile je hotovo, vezměte na pravé (nebo levé) straně tři prameny vlasů a zapleťte z nich cop jako na obrázku. Zapleťte cop ideálně do půlky (tak, aby dosahoval ke krku a bylo možno jej přidat k copu), přidejte gumičku a zbytek vlasů stáhněte dole do copu. Namísto klasické gumičky využijte hezkou a moderní sponu, která se bude hodit k šatům. Zafixujte a máte hotovo!

Jednoduchý drdol

Drdol nemusí být vždycky umístěn vysoko na hlavě. Tento jednoduchý účes si zamilujete. Hodí se skvěle na svatbu, ale také například do divadla nebo na narozeninovou party. Vlasy jednoduše rozčešte a následně sčešte dozadu. Z takto vyčesaných vlasů upleťte pletený cop, který však nemusí být pevně utažený. Zafixujte gumičkou a následně obtočte přes ruku (díky tomu bude drdol větší). Připevněte pinetkami a jednotlivé pletené spoje můžete maličko prsty roztáhnout, což působí jemněji. Oživte zdobenými hřebínky nebo sponou. Pro lepší efekt můžete vlasy na přední části hlavy trochu povytáhnout, což bude působit nadýchanějším dojmem.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno