Jarní krása: Kam vyrazit za prvními rozkvétajícími sněženkami?

Sněženky jsou prvním impulsem jara, jsou informací, že zima už definitivně ustupuje a vládu přebírá pomalu, ale jistě jaro. Bude větší teplo, sluníčko. Existuje hned několik druhů sněženek a to až 14 – 17 druhů, které se rozšiřují po celé Evropě. V České republice se objevuje sněženka podsněžník. Chcete vyrazit někam, kde sněženek bude požehnaně? Kde si jich dostatečně užijete? Máme pár tipů, kam na ně jít!

První jarní vlaštovka

Sněženka je vytrvalá pozemní rostlina, která má bílé květy. Plodem je třípouzdrá tobolka a v České republice ji všichni vidíme jako první jarní vlaštovku, jako symbol jara. Něžný kvítek sněženky se však objevuje na zahradách v poměrně malém počtu. Jsou místa, kde si jich můžete užít dosyta? Kde třeba uvidíte nekonečné lány sněženek? Nebo alespoň záhonek, kde si tento něžný kvítek dosyta užijete? Máme pár tipů, kam můžete vyrazit!

Lužní lesy – Poodří

Rok co rok zde můžete koncem března nebo začátkem dubna vyrazit a uvidíte přírodní jev, který vám vyrazí dech, který se vám nikdy neomrzí. Lesy podél Odry v této době začínají pomaličku shazovat sníh. Záhy se však znovu zahalí do bílé barvy. Koberce sněženek si každoročně užívá spousta turistů, kteří neváhají vyrazit speciálně za sněženkami. Toto místo jsme pro vás označili na mapě zde.

Za mlýnem – obec Řimice na Litovelsku

Přírodní památka Za mlýnem spadá pod ochranu a to kvůli souboru mokřadních biotopů od bažinných luk po měkkých luk. Kromě toho zde najdete rákosiny, drobné tůně, vrbo – topolový lužní les. Konec zimy a začátek jara se zde vždycky objevují krásné sněženky. A to jen jedna nebo dvě, ale celé koberce sněženek!

Rezervace Karlov – Znojemsko

Krásná přírodní rezervace na Znojemsku se nachází na údolí Příčního potoka. Toto údolí díky svému krásnému a romantickému rázu získalo přezdívku Údolí lásky. Když se navíc vydáte na procházku na konci zimy a začátku jara, pak vám procházku zpříjemní krásné lány sněženek.

Ramena řeky Moravy – Střeň nebo Lhota

Chcete vyjít na první jarní výlet? Pak to můžete pojmout jako hledání sněženek. Ty najdete v lužních lesích u Litovle. Dojdete-lik rameni řeky Moravy, budete svědky nádherných lánů sněženek. Vyberte si obec Střeň nebo Lhota a půjdete-li po levém břehu řeky, uvidíte hotové zázraky. Pak už na jarní výlety nebudete chtít chodit nikam jinam!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno