Jaký tvar rtů je nejatraktivnější? Záleží i na zakřivení koutků

jaký tvar pusy je atraktivní?

Ústa jsou ve většině případech nejvýraznějším aspektem obličeje – a to z toho důvodu, že si s nimi můžete prostě „vyhrát“. A tím nemyslíme správně zvolenou rtěnku či tužku na rty, ale způsob, jakým se svými ústy pracujete a co je dělá tak atraktivní. I z rysů úst se dá číst – a hodně toho zjistit!

Stejně jako otisky prstů, jsou i každé rty jedinečné – liší se v mnoha ohledech, jako je například zakřivení koutků, velikostí či plností. Ale co je nejvíce atraktivní? Samozřejmě, i tenhle fakt je individuální – zjistěte, co o vás typ rtů prozradí a co se tedy může zdát jako nejvíce přitažlivé?

Plnost rtů

Plné rty

Plnost = smyslnost – to je stará známá věc. Nicméně značí také laskavost srdce a otevřenou povahu. Tito lidé bývají hodně soucitní, obětaví, rádi pomáhají druhým a řídí se hlavně svým srdcem – vzpomeňte si třeba na Angelinu Jolie. Její plné rty a dobré skutky tedy rozhodně mají něco společného!

Úzké rty

Lidé s úzkými rty jsou velmi ambiciózní a cílevědomí. Pro svůj sen dokážou udělat velké věci a pracovat tak dlouho, dokud svého cíle nedosáhnou. I v případě, že se na jejich cílevědomé cestě objeví nějaká překážka, jež je srazí na zem, brzo se „otřepou“ a jedou prostě dál. Vždy stojí pevně nohama na zemi.

Vykrojenost rtů

Srdíčko

To malé srdíčko na horním rtu je pro muže velice atraktivní. Proto si jej spousta z nás dokresluje tužkou na rty. Nejenom, že je toto srdíčko smyslné, ale zároveň prozrazuje, že jeho „majitelka“ je tak trochu lehkomyslná, nerozvážná, zbrklá a do všeho jde rovnou po hlavě bez toho, aby myslela na možné důsledky svého jednání.   

Rovné rty

Lidé s tímto striktním tvarem úst jsou stejně tak striktní i v osobním životě – vše mají vždy pod kontrolou a drží se zpět. Nicméně si můžete být jistí, že od nich vždy uslyšíte jen to, co si doopravdy myslí, a to pěkně upřímně.

Velikost úst

Jak vlastně posoudit velikost úst? Tak na tohle existuje jednoduchý způsob. Zkuste si představit dvě rovnoběžky, jež jsou svisle spuštěny ze zornic. Pokud tyto protínají koutky úst v „klidovém stavu“, tato ústa jsou středně velká.

Malá ústa

Malá ústa = vlk samotář. Tito lidé se často uzavírají sami do sebe, vše dělají individuálně a jen těžko se sbližují s ostatními. Nicméně jen velice těžko zvládnou přetvářku a neumí lhát.

Velká ústa

Tento typ úst je přitažlivý nejenom proto, že její nositelku odlišuje od ostatních, ale také proto, že lidé s velkými ústy jsou velice přátelští, extrovertní a rádi si užívají života. Pokud se s nimi pohádáte, nikdy to není na dlouho, umí rychle odpouštět.

Ústa „tak akorát“

Tito lidé se středně velkými ústy bývají většinou opravdu tolerantní a nekompromisní, co se týče jejich hodnot. Tyto rty jsou tak přitažlivé, že na ně ani nemusí být nanesena rtěnka – a přesto jsou teoretickým středobodem celého obličeje.

Zakřivení koutků

Neexistuje prakticky nikdo, kdo by měl koutky úst naprosto rovné. A čím více jsou zakřivené, tím více jsou intenzivnější i jeho vlastnosti.

Koutky nahoru

Už jen to, jak takový člověk vypadá, vypovídá o tom, jaký je. Usměvavý = veselý a optimistický – a přesně takoví tito lidé jsou. Většinou bývají i opravdu vtipní, což samozřejmě zvyšuje jejich atraktivitu pro druhé pohlaví.

Koutky dolů

Toto zakřivení značí vážnost a konzervativnost. Lidé se svěšenými koutky působí sice smutně, nicméně ve skutečnosti jsou pouze citliví a klidní.

Co se týče atraktivity, nedá se tedy jednoznačně určit, který typ úst je nejlepší. Ať tak, či tak – vždy je třeba mít po ruce vhodný balzám na a lesk na rty, které vám dokážou dodat jiskru v jedné sekundě. 

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno